Kas ir atbildīgs par raķetes izšaušanu, ir nākamais jautājums, uz kuru tuvinieki grib saņemt atbildi.
Ukraina un rietumvalstis uzskata, ka raķeti izšāvuši Krievijas karavīri vai arī Krievijas atbalstītie kaujinieki.
OW ziņojums ir «svarīgs ķieģelis» izmeklēšanā par vainīgo noskaidrošanu, Hāgā norādīja Nīderlandes premjerministrs Marks Rute.
«No manas puses būtu priekšlaicīgi jebko teikt par Krievijas līdzdalību,» piebilda premjers.
Savukārt valsts kontrolētais Krievijas koncerns «Almaz-Antey», kas ražo raķetes «Buk», otrdien noraidīja Nīderlandes izmeklētāju atzinumus.
Krievijas izmeklēšanas ziņojumi liecinot - ja Malaizijas lidmašīna tika notriekta ar raķeti «Buk», raķete tika izšauta no Zaroščenskes ciemata, kas tobrīd atbilstoši Maskavas apgalvojumiem esot atradies Ukrainas spēku kontrolē, preses konferencē sacīja «Almaz-Antey» vadītājs Jans Novikovs.
Atbilstoši jūlijā veiktā eksperimenta rezultātiem izšautās raķetes modelis esot daudz vecāks, nekā iepriekš domāts, viņš sacīja.
Šī informācija nodota Nīderlandes izmeklētājiem, taču nav ņemta vērā, sacīja Novikovs.
Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks traģēdijā vainoja Krievijas drošības dienestu.
«Man personīgi nav nekādu šaubu, ka tā bija Krievijas specdienestu plānota operācija, kuras mērķis bija civila lidaparāta notriekšana,» Ministru kabineta sēdē sacīja valdības vadītājs.
OW, kas vadīja izmeklētāju starptautisko komandu, ziņojumā uzstāja, ka konflikta piemeklētām valstīm ir vairāk jārūpējas par civilo lidaparātu aizsardzību.
Tomēr OW arī uzsvēra, ka tās uzdevums nav bijis noteikt, kas izšāvis raķeti. Ar to atsevišķas krimināllietas ietvaros nodarbojas Nīderlandes prokuratūra.