Konferences darba grupās tiks aplūkotas dažādas Raiņa daiļrades un personības šķautnes: «Rainis – latviešu nacionālās un kultūras identitātes veidotājs» (referenti – I. Druviete un M. Baltiņš, V. un R. Muktupāveli, J. Kursīte); «Rainis – dzejnieks» (referenti – M. Burima, Ieva E. Kalniņa, V. Vecgrāvis, E. Lāms); «Rainis – dramaturgs» (referenti – I. Kalniņa, Z. Šiliņa, L. Ulberte, V. Hausmanis); «Raiņa lugu skatuviskā interpretācija» (I. Rodiņa, Z. Radzobe, S. Radzobe, E. Tišheizere); «Rainis – politiķis un valstsvīrs» (referenti – J. Šiliņš, I. Kreituse, I. Butulis, J. Zālītis); «Rainis – žurnālists un kultūras darbinieks» (referenti – V. Zelče, J. Oga, I. Klekere, I. Struka); «Rainis – filozofs» (referenti – A. Svece, M. Rubene, I. Kolmane, A. Priedīte-Kleinhofa, S. Lasmane); «Rainis un pasaules literatūra» (referenti – I. Rūmniece, S. Gaižūns, I. Daukste-Silasproģe, R. Dobrovenskis).
Konferences noslēgumā notiks diskusija «Raiņa pētniecība un interpretācija», kurā tiks rezumētas laikmetīgās pamatnostādnes klasiķa mantojuma un personības redzējumā, kā arī apkopoti viedokļi par status quo Raiņa izpētē un ieskicēti turpmākie pētnieciskā darba mērķi un uzdevumi.
Konference tiek rīkota Valsts pētījumu programmas «Letonika – Latvijas vēsture, valodas, kultūra, vērtības» projekta Nr. 4. «Kultūra un identitātes Latvijā»: mantojums un mūsdienu prakse» ietvaros ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu un sadarbībā ar Latvijas Universitātes Akadēmisko bibliotēku.