Šausminošos tā rīta notikumus sarunā ar BBC korespondentu atcerējās vairāki Hirosimas bombardēšanā izdzīvojušie
Keiko Ogura, 1945.gadā bija astoņus gadus veca un 6.augusta rītā viņa atradās uz ielas pie savas mājās.
«Tad pēkšņi mani ieskāva iespaidīgs gaismas un skaņas vilnis. Es nevarēju paelpot. Sprādziena spēks mani nogāza zemē, un es zaudēju samaņu. Kad es atguvos šķita, ka ir pienākusi nakts, jo neko nevarēja redzēt. Bija pilnīgi kluss,» notikumus atcerējās Ogura.
Tas, ko Keiko piedzīvoja pirmajās stundās pēc sprādziena, ir grūti aprakstāms. Daudzi sprādzienā izdzīvojušie sāka doties prom no pilsētas, lai meklētu palīdzību. Daudzi cilvēki bija guvuši ievainojumus un liela daļa no viņiem bija šausmīgā stāvoklī.
«Cilvēkiem lobījās nost āda. Sākumā es domāju, ka tās ir drēbes vai kas tāds, tomēr vēlāk pamanīju, ka tā ir āda. Es redzēju smagus apdegumus. Smaka bija neizturama,» atcerējās sieviete.
No pilsētas centās tikt prom arī toreiz 18 gadus vecā Sizuko Abe, kura bija guvusi smagus apdegumus. Tagad, 88 gadu vecumā, viņas rokas un seju joprojām rotā plašas rētas.
«Uguns tuvojās, mēs centāmies patverties upēs. Tur bija tik daudz līķu, ka es nevarēju redzēt ūdeni,» šausminošo dienu atcerējās Abe.
BBC atgādina, ka Hirosima nebija militārs mērķis. ASV bumbvedēja mērķis bija Hirosimas ģeogrāfiskais centrs. Atombumbu bija paredzēts uzspridzināt 500 metru augstumā virs zemes, lai panāktu maksimālos iespējamos postījumus.