Samita dalībnieki norāda, ka ES finansiālais atbalsts būs atkarīgs no partnervalstu īstenotajām reformām.
Samita dalībnieki uzsver, ka Asociācijas nolīguma ar ES un Padziļinātās un visaptverošās brīvas tirdzniecības zonas līguma īstenošana, ko papildinās reformas, tuvinās partnerības valstis ES likumdošanai un standartiem, veicinot pakāpenisku partnerības valstu ekonomisko integrāciju ES tirgū.
Samita dalībnieki uzskata, ka šāds ambiciozs ilgtermiņa skatījums ir vēlams. Tas veicinātu ilgtermiņa mērķa par plašākas labklājības zonas izveidi, kas balstītos uz Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) noteikumiem un suverēnu valstu izvēli.
Aģentūra BNS jau vēstīja, ka ceturtdien un piektdien Rīgā norisinājās Eiropas Savienības Austrumu partnerības samits, kuru Latvija rīko kā pašreizējā ES Padomē prezidējošā valsts.
Austrumu partnerības samita ietvaros piektdien 28 Eiropas Savienības un sešas Austrumu partnerības valstis pieņēma paziņojumu jeb tā dēvēto Rīgas deklarāciju, kas noteiks ES un Austrumu partnerības attiecības turpmākajos gados.
Viena no Latvijas prioritātēm prezidentūras laikā ir sadarbība ar Austrumu partnerības valstīm - Armēniju, Azerbaidžānu, Baltkrieviju, Gruziju, Moldovu un Ukrainu. Organizējot samitu, Latvija aktīvi virzīs Austrumu partnerības politiku ES līmenī, tā sekmējot šo valstu tuvināšanos ES, kā arī īstenos savas nacionālās intereses, attīstot divpusējo sadarbību ar reģiona valstīm.