Tāpat dokumentā uzsvērts, ka samita dalībnieki neatzīst nelegālo Krimas un Sevastopoles aneksiju, kuru veikusi Krievija. Turklāt deklarācijas tekstā arī skaidrots, ka šāda Krievijas rīcība ir starptautisko likumu pārkāpums, kā arī tiešs apdraudējums starptautiskajai drošībai.
Paredzēts, ka samita dalībnieki arī atzinīgi vērtēs ES sniegto atbalstu Ukrainai, stiprinot institūcijas. Tāpat liela uzmanība pievērsta sniegtajam makrofinansiālajam atbalstam, ekonomikas stabilizācijai, humānajai palīdzībai, ekspertu konsultācijām visās pārvaldības jomās, kā arī padomdevēju misijai un robežu kontrolei.
Kā ziņots, Latvija kā ES Padomes prezidējošā valsts šodien un rīt, 22.maijā, Rīgā rīkos vienu no svarīgākajiem prezidentūras ārpolitiskajiem augsta līmeņa pasākumiem - Austrumu partnerības samitu. Paredzēts, ka sanāksmē piedalīsies 28 ES dalībvalstu un sešu Austrumu partnerības partnervalstu augstākās amatpersonas, kā arī ES institūciju politiskā vadība, tostarp Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks un Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers.
Rīgas samits būs pirmais kopš asociācijas līgumu parakstīšanas starp ES un trim partnervalstīm - Gruziju, Moldovu un Ukrainu. Šie līgumi paredz ciešāku politisko asociāciju un ekonomisko integrāciju starp ES un minētajām valstīm. Plānots, ka samitā tiks izvērtēti sākotnējie asociācijas līgumu pagaidu īstenošanas rezultāti. Šo līgumu veiksmīga īstenošana būs viena no svarīgākajām prioritātēm ES un Gruzijas, Moldovas un Ukrainas attiecībās, kas dod iespēju partnervalstīm modernizēt to ekonomiku un sociālo sistēmu.
Tāpat ES apliecinās stingru politisko un praktisko atbalstu asociācijas līgumu īstenošanai.