Šodienas redaktors:
Dace Otomere
Iesūti ziņu!

ES nesamazina Austrumu partnerības ambīciju līmeni, paziņo Rinkēvičs (64)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: Ieva Lūka/LETA

Eiropas Savienība (ES) negatavojas samazināt ambīciju līmeni Austrumu partnerības jautājumos, Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta Panorāma» ceturtdien paziņoja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs («Vienotība»).

Viņš izteicās, ka ES un tās partneri vienojušies turpināt līdzšinējo politiku.

Ministrs arī norādīja, ka ES Austrumu partnerības jautājumos plāno būt elastīga un izmantot individuālu pieeju katrai valstij.

Atbildot uz jautājumu vai samitā varētu tikt izteikti konkrēti solījumi kādām valstīm, Rinkevičs norādīja, ka solījumi vairāk saistāmi ar valstu līdz šim uzrādīto progresu jau esošo saistību izpildē.

Ministrs gan pauda viedokli, ka Ukrainai un Gruzijai līdz šā gada beigām varētu tikt dota iespēja iesaistīties tā dēvētajā vīzu liberalizācijas programmā.

Nekādu skaidri solījumi valstīm Eiropas perspektīvas jautājumā gan netikšot izteikti, paziņoja Rinkēvičs.

Viņš atgādināja, ka Austrumu partnerība ir ilgtermiņa projekts, atgādinot, ka jebkurai Eiropas valstij ir iespēja pretendēt uz dalību ES.

Eiropai ir skaidri jāparāda, ka tās durvis ir vaļā, paziņoja ministrs.

Kā ziņo aģentūra LETA, Latvija kā ES Padomes prezidējošā valsts šodien un rīt, 22.maijā, Rīgā rīko vienu no svarīgākajiem prezidentūras ārpolitiskajiem augsta līmeņa pasākumiem - Austrumu partnerības samitu.

Paredzēts, ka sanāksmē piedalīsies 28 ES dalībvalstu un sešu Austrumu partnerības partnervalstu augstākās amatpersonas, kā arī ES institūciju politiskā vadība, tostarp Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks un Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers.

Rīgas samits būs pirmais kopš asociācijas līgumu parakstīšanas starp ES un trim partnervalstīm - Gruziju, Moldovu un Ukrainu. Šie līgumi paredz ciešāku politisko asociāciju un ekonomisko integrāciju starp ES un minētajām valstīm. Plānots, ka samitā tiks izvērtēti sākotnējie asociācijas līgumu pagaidu īstenošanas rezultāti. Šo līgumu veiksmīga īstenošana būs viena no svarīgākajām prioritātēm ES un Gruzijas, Moldovas un Ukrainas attiecībās, kas dod iespēju partnervalstīm modernizēt to ekonomiku un sociālo sistēmu. Tāpat ES apliecinās stingru politisko un praktisko atbalstu asociācijas līgumu īstenošanai.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu