Dace Kārkliņa, «Neutral» akadēmijas alergoloģe, norāda, ka viens no biežākajiem alerģijas cēloņiem ir vide, ko veidojam sev apkārt, mūsu paradumi un pierasts komforta līmenis, no kura nevēlamies atteikties. Ārste atzīst, ka bieži vien jaunie vecāki vaicā, kāpēc viņu bērnam ir alerģija, ja viņi dzīvo veselīgi un ēd ekoloģiski tīrus produktus. Bet alerģijas cēloņi ir jāskatās daudz senākā pagātnē – piemēram, vecāku dzīvesveids vēl ilgi pirms grūtniecības.
Mums ir izveidojies priekšstats, ka saudzīga vide un nealerģiski produkti mums apkārt ir jāizvēlas tikai grūtniecības laikā un kad bērns ir mazs. Patiesībā svarīgi pastāvīgi sekot līdzi saviem paradumiem jau no agras jaunības, lai tie neveicinātu alerģijas rašanos vēlākos gados un nākotnē nesekmētu alerģijas veidošanos mūsu vēl nedzimušajiem bērniem.
Viens no alerģijas cēloņiem ir saistīts ar ekoloģiju. Laukos iedzīvotāji mazāk saskaras ar alerģiju. Tā ir urbānās vides jeb pilsētnieku slimība. Alerģijas izplatība ir saistīta ar vides piesārņojumu – smēķēšana, izplūdes gāzes, celtniecības un apdares materiāli, ķīmiskie gaisa piesārņojuma avoti mājās, ko rada dažādi aromāti, u.tml., kā arī no sadzīves ķīmijas un kosmētikas produktiem. Saslimšanas ar alerģiju savā ziņā var uzskatīt par gaisa piesārņojuma indikatoru. Arī veikalos nopērkamie gatavie produkti vai pusfabrikāti bieži vien ir piesātināti ar nevajadzīgām pārtikas piedevām, kas uzkrājas mūsu organismā un rada alergēniem labvēlīgu vidi.