Vai ir kādi praktiski ieteikumi, kā vēl mēs varētu mazināt pavasara ietekmi uz mūsu labsajūtu, bez tā, ka mēs dzeram pretalerģijas zāles?
1. Nēsāt cepuri: likt cepuri, pat ja ir silti – lai ziedputekšņi mazāk ieķeras matos un ir mazāka iespēja tos ienest mājās.
2. Skalot matus, atnākot mājās ar to pašu mērķi – mazināt ziedputekšņu daudzumu, ko mēs ienesam savās mājās.
3. Likt saulesbrilles, ne tikai saules UV staru dēļ, bet, lai mazinātu ziedputekšņu nokļūšanu acīs.
4. Virsdrēbes mājās labāk turēt atsevišķi no dzīvojamām telpām, vēlams, skapī.
5. Lai mazinātu iekštelpās esošo ziedputekšņu koncentrāciju, telpas vēdināt labāk pēc lietus – uzmanīties ar vēdināšanu, jo ziedputekšņi tadā veidā nokļūst telpās.
6. Braucot ar mašīnu, neturēt vaļā logus.
7. Sekot ziedēšanas sezonai, ja grib atpūsties pie dabas, tad labāk braukt pie jūras, kur ziedputekšņu koncentrācija ir mazāka.
8. Mājās izvairīties no caurvēja. Jāņem vērā, ka vējš pārnēsā ziedputekšņus 200km attālumā, kas nozīmē – pie mājas nav obligāti jāzied bērzam, lai būtu alerģija pret tā ziedputekšņiem.
Ieteikums pirms alergologa apmeklējuma:
Ja ir nepieciešams veikt ādas alerģiskos testus, 3-5 dienas pirms ārsta apmeklējuma nedrīkst lietot antihistamīnus, piemēram, Tavegīlu, Suprastīnu, Klaritīnu, Zirtex, Aerius, Xyzal, Opexa u.c., jo pretalerģijas medikamenti nomāc alerģiskās reakcijas un ādas testi neko neuzrādīs.
Savukārt veicot asins analīzes specifiskā imūnglobulīna E noteikšanai, antihistamīnu lietošanai nav būtiskas nozīmes – asins analīzes vienalga drīkst nodot, pat ja lieto pretalerģijas tabletes.