Pirms imūnterapijas nozīmēšanas ir ļoti svarīgi precīzi noteikt alergēnu. Bieži bērns, kam ir alerģija pret ziedputekšņiem, vienlaikus ir alerģisks arī pret nezālēm vai citiem augiem utt. Tāpēc ir svarīgi noskaidrot, kurš ir spēcīgākais alergēns, un organismu pieradināt tieši pie tā.
Pirmie alergēnu specifiskās imūnterapijas rezultāti redzami aptuveni pēc pusgada. Jāzina, ka ārstēšanas kursu nāksies atkārtot 3–5 gadus, jo tikai tā var panākt organisma toleranci pret alergēniem. Mammām no ilgstošas imūnterapijas nevajadzētu baidīties, jo zāles pret alerģiju, kuras tikai uz īsu brīdi samazina alerģijas simptomus, viņu bērni ir spiesti lietot visu dzīvi.
Ārstēšana piemērota bērniem no 5 gadu vecuma (visbiežāk – pilienu veidā zem mēles), dažkārt to var nozīmēt arī mazākiem bērniem.
Specifiskā imūnterapija tiek nozīmēta pacientiem, ja tiem ir smagas alerģijas pazīmes, kuru vadīšanai jālieto daudz medikamentu, arī tad, ja medikamentu iedarbība nav efektīva.
Ar imūnterapiju var ārstēt tos, kas slimo ar siena drudzi (polinozi), alerģiskām iesnām, alerģisku acu iekaisumu (konjunktivītu), alerģisku astmu, cilvēkus, kas alerģiski pret bites/lapsenes kodumu.
Katru pavasari bērns cieš no ziedputekšņu alerģijas. Ko darīt, lai alerģijas ārstēšana nebeigtos ar bronhiālo astmu?
Alerģiskais rinīts tiešām ir cieši saistīts ar astmu, tas ir astmas riska faktors. Konstatēts, ka alerģiskais rinīts astmas risku paaugstina 3 reizes. Specifiskā imūnterapija īpaši piemērota bērniem, lai novērstu astmas attīstību. Vēl viens imūnterapijas pluss – tā samazina pārtikas alerģijas pazīmes.