· Iedarbība saglabājas ilgstoši. Šī metode ne tikai samazina simptomus ārstēšanas laikā, bet tai raksturīga ilgstoša iedarbība, kas turpinās arī tad, kad ārstēšana pabeigta. Kad imūnterapija tiek pārtraukta, tās iedarbība saglabājas ne mazāk par 5 gadiem, bet alerģijas simptomi mēdz būt vieglāki.
· Ietekmē slimības iemeslu, ne tikai sekas, t.i., simptomus.
· Pasargā no jutības palielināšanās pret jauniem alergēniem. Ja ir viens alergēns, pastāv ļoti liela iespēja, ka nākotnē to būs vairāk. Ārsti bieži saskaras ar pacientiem, kuriem sākumā ir alerģija pret mājas putekļiem, vēlāk — kaķiem, bet pēc tam — ziedputekšņiem, t.i., alergēnu loks paplašinās. Imūnterapija var apturēt šo apburto loku un neļaut paplašināties cilvēka jutībai pret citiem alergēniem.
· Pasargā aralerģisko rinītu slimojošos no astmas, kas bieži attīstās pat tad, ja tiek lietotas zāles pret alerģiju. Ja cilvēks slimo ar alerģiskajām iesnām, viņš 2–3 reizes biežāk saslimst ar alerģisko astmu. Tas visiem vēl nav zināms, tāpēc bieži sastopami ielaisti alerģisko iesnu gadījumi, it īpaši bērniem. Ir pierādīts, ka imūnterapija pasargā bērnus no astmas.
· Visdrošākā metode ― pasaulē nav bijis gadījumu, kad specifiskā alergēnu zemmēles imūnterapija izraisītu veselībai bīstamas reakcijas.
· Dabiska metode. Zāļu sastāvā ietilpst paši alergēni, piem., ziedputekšņi, mājas putekļu ērcītes, t.i., viss, kas sastopams dabīgajā vidē. Salīdzinot ar ķīmiskajiem medikamentiem, nepastāv bīstamība, ka atkal parādīsies alerģijas pazīmes.
· Samazina anafilaktiskā šoka iespēju. Ir pierādīts, ka imūnterapija anafilaktiskā šoka iespēju samazina no 75 līdz 5 procentiem (piem., gadījumos, kad iekož kukaiņi).