1. Pārāk vienkāršas paroles, daudzām vietnēm viena un tā pati parole
Jāatceras, ka parole ir atslēga, kas pasargā lietotāja datus, tāpēc aicinām nežēlot laiku un izdomu, lai radītu paroles, kuras nesatur viegli atminamus vārdus vai ciparus. Parolei jābūt vismaz 8 simbolus garai un jāsatur lielos un mazos burtus, kā arī ciparus un speciālos simbolus. Ja baidāties aizmirst savas paroles, tās iespējams uzrakstīt uz lapiņas un noglabāt drošā vietā atsevišķi no datora.
2. Uzķeršanās uz maldinošiem piedāvājumiem
Pret piedāvājumiem virtuālajā vidē jāizturas kritiski. Viltus akcijas, laimesti neeksistējošās loterijās un vēstules, kas it kā adresētas tieši jums, tiek izsūtītas ar mērķi izvilināt naudu, lietotāja datus vai inficēt datoru. Drošāk ir ignorēt visus piedāvājumus, kas ir aizdomīgi, apšaubāmi, vai pārāk labi, lai būtu ticami.
3. Neatjauninātas datorprogrammas
Uz katra datora ir regulāri jāatjaunina datorprogrammas, īpaši antivīrusu programmas. Dažādu paziņojumu ignorēšana par atjauninājumu instalēšanu nav labākā drošības stratēģija – tieši neatjauninātas programmas ir visbiežākais iemesls tam, kāpēc tiek inficēts dators, zaudēti naudas līdzekļi vai vērtīga informācija.
4. Savu datu izpaušana nezināmiem ļaundariem
Gadījumā, ja saņemat aicinājumu no kāda pakalpojumu sniedzēja vai bankas ievadīt jūsu norēķinu karšu vai internetbankas lietotāja datus un paroles, atcerieties, ka šādu informāciju sniegt nedrīkst! Ne banka, ne pakalpojumu sniedzējs nekad nerakstīs klientam, lai lūgtu šādu informāciju.
5. Datora laicīga «neārstēšana»
Ja rodas neskaidrības par datora uzvedību, jāvēršas pie datorspeciālista. Nevajag gaidīt, kad problēma pati pāries, jo pa to laiku var tikt izkrāpti jūsu naudas līdzekļi vai zaudēti dati.
«Pieslēdzies, Latvija!» bezmaksas apmācībām visā Latvijā joprojām var pieteikties ikviens interesents pēc 50 gadu vecuma, darba dienās no plkst. 8:00 līdz 21:00 zvanot pa bezmaksas tālruni 80000822.