Grišins atturējās komentēt, vai būvuzņēmumi izmeklēšanā sadarbojas, taču ar pretdarbību izmeklēšanai policija nav saskārusies.
Rīgas pils ugunsgrēka izmeklēšanā policija konstatējusi divus noziedzīgus nodarījumus - mantas bojāšanu aiz neuzmanības, kas izraisījusi smagas sekas, kā arī ugunsdrošības noteikumu pārkāpšanu, kas rezultējusies ar smagām sekām. «Nenoliedzami neviens no šiem cilvēkiem apzināti nevēlējās šādu seku iestāšanos, taču viņu rīcība bija tik bezatbildīga, ka tas izraisīja šīs sekas,» uzsvēra Grišins.
Ugunsgrēka radītie zaudējumi pagaidām lēšami aptuveni piecu miljonu eiro apmērā, taču nākotnē šī summa varētu mainīties. «Izmeklēšanas, izbūves un ugunsgrēka seku likvidācijas laikā šī summa varētu tikt precizēta,» piebilda Kriminālpolicijas priekšnieks.
Krimināllikums par svešas mantas iznīcināšanu vai bojāšanu aiz neuzmanības paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai piespiedu darbu, vai naudas sodu. Savukārt par ugunsdrošības noteikumu tīšu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kura ir atbildīga par šo noteikumu ievērošanu, un ja ar to radīts būtisks kaitējums, var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.
LETA jau ziņoja, ka ugunsgrēks Rīgas pilī naktī uz 2013.gada 21.jūniju izcēlies pils rekonstrukcijas darbos nodarbināto strādnieku bezatbildīgas rīcības rezultātā, iepriekš vēstīja LTV. Būvnieki 20.jūnija dienā bēniņos virs Rīgas pils Svētku zāles ar fleksi griezuši vecās ventilācijas caurules. Īsi pirms darba laika beigām griešanas procesā radusies dzirkstele izraisījusi aizdegšanos, ko strādnieki, izmantojot divus ugunsdzēšanas aparātus, apdzēsuši.