Šādā gadījumā, viņasprāt, politiķiem būtu adekvāti jāreaģē un kopīgi ar krievvalodīgajiem vienlīdzīgi, bez varas izrādīšanas jādiskutē par radušos problēmu. Curikai gan nav pārliecības, ka šodienas politiķi tam ir gatavi.
Kā ziņots, «Russkaja zarja» plāno veidot komiteju, lai gatavotos referendumam par likumprojektu, kas vienā tautas nobalsošanā atrisinās vairākus sasāpējušus jautājumus, tostarp par mācību atjaunošanu krievu valodā.
Kā aģentūru LETA informēja kustības un partijas «Par dzimto valodu!» pārstāvji Ilarions Girss un Jevgēnijs Osipovs, likumprojektā paredzēts atjaunot tādu izglītības sistēmu, kāda pastāvēja līdz 2004.gadam, kad mācības notika krievu valodā.
Tāpat kustības pārstāvji vēlas, lai nacionalizācijas process nebūtu politizēts, kā arī ar likumprojektu viņi vēlas panākt, lai tiktu atzītas nelatviešu tiesības uz sava vārda saglabāšanu bez tā latviskošanas.
Likumprojektā ir noteikts iekļaut arī punktu par to, ka pareizticīgo svētki tiktu atzīti par oficiālām brīvdienām. Vēl viens punkts, kuru plānots iekļaut likumprojektā, ir par to, ka ielu nosaukumu plāksnīšu un citu informatīvo izkārtņu valoda vietās, kur dzīvo ievērojams skaits nepilsoņu, tiktu noteikta atbilstoši vietējo iedzīvotāju nepieciešamībai.
Biedrības pārstāvji norāda, ka daudzie mēģinājumi atrisināt problēmas ar dialoga palīdzību, diskusiju ceļā, kā arī izmantojot citus līdzekļus, neko nav atrisinājuši.