Viņš norādīja, ka Valsts kase uzņēmuma bija pārbaudījusi arī pēc stresa scenārija un atbilstoši tam nolēmusi, ka projekts ir dzīvotspējīgs. «Lai par to pārliecinātos, zvanīju Valsts kases pārvaldniekam Kasparam Āboliņam un lūdzu tam apstiprinājumu, ko Āboliņš arī sniedza,» skaidroja eksministrs.
Repše arī norādīja uz vēl vienu būtisko aspektu - valsts galvojuma nodrošinājumu ar ķīlu. «Atzinumā bija teikts, ka valsts galvojums ir pilnībā nodrošināts ar ķīlu un pat ar uzviju to pārsniedz. Ja šodien dzirdam, ka Valsts kase ir paļāvusies uz tāda auditora, kurš bijis cieši saistīts ar uzņēmumu, tas liecina par nopietnu Valsts kases kļūdu un neprofesionalitāti. Tagad ir jautājums Valsts kasei - kur tad ir šīs ķīlas, ja tās patlaban nespēj nosegt riskus,» sacīja Repše.
Tāpat Repše norādīja, ka neatbildēts paliek jautājums, kāpēc nav veikta pienācīga valsts galvotā kredīta tālākā uzraudzība. «Kāpēc nav bijuši savlaicīgi brīdinājumi, kāpēc par uzņēmuma maksātspējas problēmām bija jāuzzina tikai tad, kad tas vairs nevarēja maksāt elektrības rēķinus? Šaubos, ka tas liecina par profesionālu uzraudzību,» uzsvēra Repše.
Viņš piebilda, ka ceturtā būtiskā problēma, ko atklāj Valsts kontroles revīzija un kas ir valdības un Saeimas kompetencē - valstī acīmredzami nestrādā maksātnespējas process.
«Ja gadu ir zināms par «Liepājas metalurga» maksātspējas problēmām, tad kāpēc valsts kā galvenais nodrošinātais kreditors līdz šim nav spējusi pārņemt uzņēmumu savā īpašumā un veikt tā sanāciju? Patlaban tiek vilcināts laiks, kas var novest pie tā, ka uzņēmums var tikt izpārdots pa daļām un faktiski likvidēts, nevis ātri un efektīvi pārņemts un atveseļots. Valdības un Saeimas uzdevums būtu steidzamā kārtā labot šo likumdošanas nepilnību. Patlaban maksātnespējas likumdošana strādā maksātnespējas administratoru labā, nevis valsts ekonomikas interesēs,» uzsvēra Repše.