Vīrieši vairāk iemīļojuši velosipēdu kā ikdienas pārvietošanās līdzekli, lai gan ir jāapzinās, ka var dominēt dažādi aspekti - darba veids, darba un laika apstākļi. Skaitītāji novērojumi liecina, ka vīrieši, pārvietojoties uz velosipēda, visbiežāk izvēlas sportisku apģērbu, taču sievietes ļoti piedomā par izskatu un kopējo stilu, kā arī brauc apdomīgāk.
Pārsvarā velosipēdu lietotāji darba dienu rītos pārvietojas virzienā uz centru, taču tas ir atkarīgs no darba/skolas atrašanās vietas. Raiņa un Brīvības bulvāra skaitīšanā tika fiksēti velosipēdisti, kuri devās virzienā no Vecrīgas (sk. «no centra») un uz Vecrīgu (sk. «uz centru»).
Ņemot vērā, ka uz Vanšu tilta ir visintensīvākā velosipēdistu satiksme, katru gadu kopš velosipēdistu skaitīšanas Latvijas Riteņbraucēju apvienība apkopo velosipēdistu skaita izmaiņas. Vērojot līkni, var secināt, ka kopējais velosipēdistu skaits ir audzis - riteņbraucēju skaits uz Vanšu tilta palielinājies 4,6 reizes kopš 2008. gada jūlija, taču augstākais velobraucēju skaits bijis 2013. gada 31.maijā. Braucēji, kuri šķērso Vanšu tiltu, šogad sastāda 26 % no visiem fiksētajiem velobraucējiem. Salīdzinājumā ar 2012. gada septembri, velobraucēju skaits uz tilta palielinājies par 7%.
Salīdzinot kopējās velosipēdistu skaita izmaiņas laika posmā no 2012. - 2013. gadam var secināt, ka velosipēdistu skaits procentāli nemitīgi turpina pieaugt visās vietās.