- Bet, kādēļ tik ilgi nevienam nav izdevies pietuvoties viņa rekordiem?
- Grūti teikt. Pieņemu, ka arī Useina Bolta rekordus vēl ilgi neizdosies pārspēt. Tā notiek - sportā veidā kāda zvaigzne iemirdzas, bet tad seko klusums. Tuvāko piecu gadu laikā Bubkas rekordi netiks pārspēti. No pašreizējiem kārtslēcējiem nevienam tas nebūs pa spēkam. Varbūt izdosies pietuvoties līdz 6,10 metriem, taču ne vairāk, jo jau tagad maksimālajos augstumos notiek cīņa ar milimetriem.
- Vai kārtslēkšanā ir nozīme augumam?
- Ir visādi kārtslēcēji, tādēļ var teikt, ka tam nav nozīmes. Piemēram, Reno Lavilenjē ir man līdz krūtīm, bet amerikānis, kurš arī lec sešus metrus, ir garāks par mani. Kuram vieglāk? Grūti spriest. Ir pat divmetrinieks, kurš lec 5,90 metrus. Ja salīdzinām manu lēcienu un viņa lēcienu, tad no malas izskatās, ka viņš lēktu četru metru augstumā.
- Aleksandram Obižajevam piederošais Latvijas rekords ir 5,80 metri, bet tavs personiskais rekords ir 5,60. Cik daudz ir šie 20 centimetri, ja rēķinām pēc treniņos ieguldītā darba un veltītā laika?
- Mans mērķis šosezon ir lēkt 5,75 līdz 5,80 metru robežās. Vai tas piepildīsies, tas jau ir cits jautājums. Jā, ar katru sezonu mani rezultāti ir gājuši uz augšu, bet vienmēr jau gribas, lai tas notiktu straujāk. (Smejas)
- Nemaz nezināju, ka kārtslēkšana ir bijusi jau mūsdienu pirmajās olimpiskajās spēlēs 1896. gadā Atēnās. Cik daudz tu zini par sporta veida vēsturi?
- Zinu, ka agrāk sportistiem nācās piezemēties smiltīs. Tās gan bija drausmas. (Smejas) Kritienu rezultātā tika gūtas traumas, pārsvarā ceļgalu savainojumi. Ja tagad būtu jākrīt smiltīs, tad noteikti nenodarbotos ar kārtslēkšanu.