- Atklāšanas ceremonijā, ja paveicas, tad var redzēt Latvijas delegāciju un karognesēju, bet noslēguma ceremonijā tevi tā arī neizdevās saskatīt...
- Man nesen prasīja ģimenes fotogrāfiju un secināju, ka man ir bildes, kurās ir vīrs ar bērnu, bet pati ne. Esmu sapratusi, ka man ļoti maz nozīmē tas, cik bieži mani rāda televizora ekrānā vai fotogrāfē. Pat ceļojumos nekad nefotogrāfēju, bet paturu visu sevī. Ir ļoti patīkami atgriezties pie dzīves emocionālajiem piedzīvojumiem, bet labprāt to daru, kavējoties atmiņās, nevis šķirstot albumu vai skatoties ieraskstus. Tas, ka Olimpiādes noslēguma ceremonijā mani nerādīja televīzijā, man personīgi nepadarīja šo mirkli mazāk nozīmīgu.
- Vai noslēguma ceremonija sportistam nav nedaudz skumjš brīdis?
- Tu tagad runā kā skatītājs. (Smejas) Man ir tieši otrādi. Londonā nepiedalījos atklāšanas ceremonijā, bet 2004. gadā Atēnās atceros, ka atklāšanā bija liels stress. Prātā skrien tik daudz dažādas domas, kas pavisam nav saistītas ar ceremoniju, bet pēc tam atceroties, nāk smiekli. Bet noslēguma ceremonijā beidzot jūties atbrīvoti, jo viss jau ir aiz muguras. Vari izbaudīt lieliskos priekšnesumus un droši ļauties emocijām. Tādēļ man nevienu brīdi nebija skumji.
- Droši vien nebūsi gatava savai ģimenei nodarīt pāri un atkal mesties sportā, lai kļūtu par treneri?
Mana mamma ir trenere, tāpēc tas ir manos gēnos. Pat vērojot dēlu vingrošanas treniņā un apzinoties, ka es neko nesaprotu no vingrošanas, vienalga nevaru klusēt un pastāvīgi mēģinu viņam kaut ko pamācīt. Pirmkārt, jau to, ka ir jāklausa treneris! (Smejas)
Latvijā ir daudz talantu, ar kuriem būtu interesanti strādāt, ir lieliskas tradīcijas, tādas kā «Rīgas kausu» sacensības, kurās es startēju un uzvarēju 2005. gadā, bet savulaik piedalījās mana mamma, tētis, un arī tante. Viņi stāsta, ka tolaik jutās pagodināti, jo šīm sacensībām bija milzīga starptautiskā popularitāte. Man ir liels prieks, ka arī šogad notiks šīs sacensības un man būs iespēja tajās piedalīties kaut vai citā statusā.
Taču Latvijā ir maz manēžu un stadionu. Lai būtu ideāli treniņu apstākļi, ir jābraukā pa visu valsti. Es uzskatu, ka kamēr neesi profesionāls sportists, pirmajā vietā ir jābūt mācībām, nevis braukāšanai. Mēģinot to apvienot, var palikt gan bez izglītības, gan bez sportiskā rezultāta. Man liekas ka pašlaik vairākiem sportistiem un treneriem nolaižas rokas, jo viņiem nav kur trenēt un trenēties. Es viņus saprotu un ļoti ceru, ka situācija uzlabosies. Diemžēl, es nevaru to ietekmēt un kā jau darīju dzīvē ne reizi vien - meklēju iespējas.
Pirms pāris gadiem iesniedzu dokumentus ASV uz zaļo karti un esmu saņēmusi pozitīvu atbildi. To darīju ar domu, ka varētu kļūt par treneri universitātē, sākumā palīdzot savam bijušajam trenerim un mācoties no viņa .Tur vari redzēt, ka cilvēks aug ne tikai kā sportists, bet arī kā personība. Un pat, ja neizdodas realizēt sevi sportā, cilvēks vienalga ir ieguvējs, jo viņam ir izglītība, angļu valoda un patstāvīgas dzīves pieredze. Viņš var atgriezties mājās un būt noderīgs savā profesionālajā jomā. Turklāt jebkurā valstī un vecumā ir patīkami būt starp jauniešiem, neatpalikt no dzīves. (Smejas)
Ja dzīve tā ievirzīsies un man būs jāstrādā ASV, es kā latviete varētu palīdzēt latviešiem iejusties svešajā vidē. Atceros, ka man paveicās, jo Viktors Lācis jau bij tur iedzīvojies, tādēļ man praktiski nebija nepieciešams laiks adaptācijai - jau pirmajā mēnesī varēju koncentrēties mācībām un treniņiem. Taču ir daudz piemēru, kad cilvēkiem ir grūti pielāgoties apstākļiem un viņiem sākas depresija. Būdama tur, varētu palīdzēt ne tikai kā trenere, bet arī kā cilvēks. Man tas būtu liels gandarījums. Lai ko es dzīvē esmu darījusi un nākotnē darīšu, esmu pārliecināta, ka svarīgākais ir izjust emocionālo gandarījumu, un tad arī finansiālā puse neizpaliks.