Pirms aptuveni diviem gadiem valsts šo ekspertīzes veidu iekļāva oficiālajā sarakstā, ir apstiprināta metodika, taču simtprocentīgas garantijas vienalga tas nedod. Vairākās valstīs poligrāfu izmeklēšanā pat aizliegts izmantot.
Visu šo iemeslu dēļ Latvijas tiesām ir brīvas rokas, kā vērtēt ekspertīžu secinājums. Juridisko ekspertu skatījumā poligrāfa ekspertīzes vērtējamas dažādi – katrā ziņā, uz tām nevar balstīt apsūdzību, un prakse liecina, ka tiesu spriedumi arī ir ļoti dažādi.
Valsts Tiesu ekspertīžu biroja vadītāja Maira Čentoricka pat norāda: «Ja kāds saka, ka apsūdzība balstīta uz šo pierādījumu, tad tas ir «nonsenss». Pēc viņas teiktā, noziegumu pēdas jāmeklē savlaicīgi, nevis izmeklēšanas neizdarība jāglābj ar poligrāfu.
Jāatgādina, ka analizējot šo lietu, vieglāk ir runāt par to, kā nav. Visupirms jau, miglā tīti ir slepkavības apstākļi, vieta un laiks. Šādu liecību nav. Nav zināms arī slepkavības ierocis un pat precīzs nāves iemesls, jo meitenes līķis, atrasts pēc mēneša, bijis gandrīz sadalījies. Vienīgās pēdas, kas ļauj uzskatīt, ka noticis noziegums, ir divi galvaskausa lūzumi. Viens pakausī, viens pierē.
Vienīgais, ko varot secināt, ka līķis pārslēpts un, apsienot ap kaklu meitenes apakšbikses, imitēts maniaks. Lai šķetinātu noziegumu, noklausītas sarunas, izmantota arī «saindētā augļa» metode, proti, kad aizdomās turētie vienu brīdi bija apcietināti, kamerā iesūtīts tā sauktais «stukačs», kurš šobrīd lietā ir liecinieks. Vēl bez poligrāfa ekspertīzēm apsūdzības pusē tiek minēti šādi netieši pierādījumi.