Flīgeļu izvēle ilgusi nedaudz vairāk nekā četras stundas. Šajā laikā pianists lika skanēt astoņiem flīģeļiem, lai no tiem izvēlētos labākos. Viņam palīdzēja klavieru skaņotājs un restaurators Edgars Kauķis.
Flīgeļi Rēzeknes koncertzālei nav tikai ieguvums, bet arī milzīga atbildība. Atbildība gan par mākslinieciski augstvērtīgiem pasākumiem, gan arī par šī vērtīgā instrumenta pienācīgu uzglabāšanu, kas paredz gan gaisa temperatūras, gan mitruma režīma ievērošanu.
«Steinway&Sons» instrumenti ir īsts mākslas darbs. Katrs no tiem ir veidots no 12 000 detaļām, kurām piemīt neatkārtojams raksturs un individualitāte. Viena instrumenta izveide ilgst trīs gadus, tā izgatavošanā piedalās ap 200 meistari, 90% šajā procesā ir roku darbs.
Vairāk nekā 150 gadus ilgajā savas pastāvēšanas vēsturē «Steinway&Sons» instrumenti iemantojuši kvalitātes un pilnības etalona slavu, to vērtība, līdzīgi izciliem mākslas darbiem, ar katru gadu arvien pieaug.
Rēzekne ir pirmā pilsēta Latvijā, kurā šobrīd no pašiem pamatiem tiek celta jauna koncertzāle jeb Austrumlatvijas reģionālais daudzfunkcionālais centrs. Reģionam nozīmīgā kultūras būve iecerēta kā daudzfunkcionāls objekts, kurā ir divas akustiskās koncertzāles (viena no tām būs piemērota kino demonstrēšanai), telpas un aprīkojums semināru un konferenču rīkošanai, telpas profesionālajam orķestrim, Dzimtsarakstu nodaļai, kafejnīcai. Pašvaldības uzsver, ka centra izbūve paver iespējas ne tikai uzlabot kultūrpakalpojumu klāstu reģionā, tas ir arī viens no veidiem, kā veicināt investīciju piesaisti pilsētai. Latgaliešiem daudzfunkcionālā koncertzāle dos iespēju baudīt dažādus mākslinieciski augstvērtīgus pasākumus.
Austrumlatvijas reģionālā daudzfunkcionālā centra izveide notiek Rēzeknes pilsētas domes īstenoto, ES struktūrfondu un valsts līdzfinansēto projektu «Austrumlatvijas reģionālais daudzfunkcionālais centrs Rēzeknē» un «Gājēju ielas un Austrumlatvijas reģionālā daudzfunkcionālā centra izbūve Rēzeknes mazattīstītajās teritorijās» ietvaros.