Šodienas redaktors:
Kārlis Melngalvis

Pētījums: Brūsam Vilisam «Armagedonā» būtu vajadzējis lielāku bumbu pasaules izglābšanai

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: Reuters/Scanpix

Brūsa Vilisa varonim filmā «Armageddon» («Armagedons») būtu vajadzējis lielāku bumbu pasaules izglābšanai, secinājuši Leičesteras Universitātes studenti. 

Pētījumā «Vai Brūss Viliss būtu varējis izglābt pasauli?» secināts, ka filmā atveidotā pasaules glābšanas aina ir zinātniski neiespējama, jo pasaulē nav radīta tik jaudīga bumba, lai saspridzinātu kinolentē atainoto asteroīdu uz pusēm un tādejādi izglābtu Zemi.

Studentu veiktās matemātiskās aplēses liecina, ka šādam pasaules glābšanas veidam būtu nepieciešama ūdeņraža bumba ar miljardiem reižu lielāku jaudu, nekā līdz šim lielākajai uz zemes detonētajai bumbai - PSRS 1961.gadā detonētajai bumbai ar 418 000 teradžoulu lielu enerģiju.

Ņemot vērā 1998.gada kases grāvējā atainotā asteroīda izmērus, blīvumu, ātrumu un attālumu līdz zemei, asteroīda uzspridzināšanai būtu nepieciešama bumba ar 800 triljonu teradžoulu lielu jaudu.

Turklāt studenti arī atklājuši, ka ar Habla teleskopu, kas bija jaudīgākais pieejamais teleskops deviņdesmitajos gados, šāds asteroīds, visticamāk, laikus nemaz nebūtu pamanīts un Brūsa Vilisa varonim - naftas ieguves speciālistam - nebūtu izdevies izglābt pasauli no šausminošas bojāejas.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu