5.Vai tika pārbaudīti Priedes minētie apstākļi par Valsts policijas atbildīgo amatpersonu iespējami realizēto izrēķināšanos un vai tas netika veikts saistībā ar Priedes sadarbību ar Drošības policiju vai KNAB?
6.Teorijā ir atzīts, ka personas atzīšanās neviltotība ir sirdsapziņas pārmetumi, patiesi izmocītas dvēseles aicinājums, nevis mēģinājums iztirgot sev mazāku sodu.
a.Vai Priedes pozīcija kriminālprocesā un prokuratūras iegūtā pārliecība par to, ka persona vairs neizdarīs noziedzīgus nodarījumus, atbilst šai tēzei?
7.Kāda ir Jūsu pozīcija jautājumā par iespējamu prokuratūras pilnvaru paplašināšanu ar mērķi, jau laicīgi noteikt šādā kārtībā izbeidzamos kriminālprocesus (nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības) un netērēt liekus finanšu un administratīvos resursus to izmeklēšanai, ekspertīžu nozīmēšanai?
8.Konsekventi pieejot taisnīguma izpratnei kriminālprocesos (pēc noziedzīga nodarījuma smaguma, apsūdzētā personības un atlīdzinātiem zaudējumiem, kā tas ir šajā lietā), būtu lietderīgi izvērtēt iespēju vispārējās jurisdikcijas tiesu lietvedību esošajās lietās apsvērt valsts apsūdzības pozīcijas un lemt par kriminālprocesu izbeigšanu nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības, tādējādi būtiski atvieglojot tiesu darbu.
Savā iesniegumā Elksniņš arī norāda uz plašsaziņas līdzekļos publicēto informāciju šīs krimināllietas sakarā, tai skaitā:
- ziņu aģentūra BNS 2012.gada 5.aprīlī publicēja ziņu ar sekojošu saturu: «Gados jaunais Priede uzreiz pēc tiesas lēmuma žurnālistiem atzina, ka savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzīst un domā, ka aizdomās turētā statusā nonācis, uzdarbojoties mafijai...»;
- 2012.gada 8.aprīlī Priede nāca klajā ar paziņojumu intervijā raidījumam «De facto», kurā norādīja - ka viņš nekādu naudu no firmas «New Europe Real Estate» pārstāvjiem nav izspiedis, bet tā ir bijusi tikai «lomu spēle, kur katrs grib izzondēt, ko otrs grib»;