Ja ērce tomēr piesūkusies, tā jānoņem pēc iespējas ātrāk. Pirms ērces izvilkšanas ar spirtu dezinficējiet vietu, kur tā piesūkusies. Ar pinceti satveriet ērci pēc iespējas tuvāk ādai, cenšoties ērci nesaspiest un lēni, ar vienmērīgu kustību, izvelciet to. Ja nav pincetes un ērce jāizvelk ar pirkstiem, nedariet to ar kailām rokām ,izmantojiet auduma gabalu, papīru, salveti vai gumijas cimdus. Var izmantot diega cilpu - to apsien ap ērces snuķīti pēc iespējas tuvāk ādai un, velkot aiz galiem, izņem ērci.
Nekādā gadījumā nedrīkst saspiest ērci, jo var notikt ērces ķermeņa šķidruma injicēšanās ādā. Ērci nedrīkst arī griezt, durt vai raut, jo ērces mutes daļa var palikt ādā un inficētais šķidrums no ērces var iekļūt brūcē.
Atcerieties, piesūkušos ērci nedrīkst piededzināt ar sērkociņu, cigareti, likt tai virsū benzīnu, eļļu, sviestu un citas nepiemērotas vielas - tās veicina ērces inficētā šķidruma izdalīšanos cilvēka ādā.
Pēc ērces noņemšanas tās piesūkšanās vietu apstrādā ar joda tinktūru vai spirtu.
Cilvēkam, kurš ērci izņēmis pēc tam rūpīgi, jānomazgā rokas ar ziepēm. Nav ieteicams pieskarties izņemtajai ērcei ar pirkstiem, jo infekciju izraisītāji var nokļūt organismā caur mikrotraumām, ādā vai nejauši aizskarot gļotādas.
*Ixodes ērču abu sugu monitorings jeb aktivitātes un inficētības periodiski novērojumi siltajā gadalaikā Latvijā tiek veikti jau no 1973.gada, kas ļauj noteikt ērču aktivitātes sezonas sākumu un beigas, sezonālos ērču skaita pacēlumus un kritumus, kā arī salīdzināt vidējo ērču aktivitāti pa gadiem. Līdzīgi novērojumi, lai noteiktu risku iedzīvotājiem, uzturoties dabā, katru gadu tiek veikti arī citās Eiropas valstīs, t.sk. Lietuvā un Igaunijā. Ērču relatīvais blīvums uz km ar speciālu uzskaites metožu palīdzību tiek noteikts ne tikai mežu biotopos, bet arī krūmājos un pļavās, kas parādījis, ka pavasarī un vasaras sākumā nekoptās pļavās un krūmājos reģistrētais ērču skaits nav zemāks kā mežā.
Pēdējo 30 gadu laikā veiktie novērojumi pastāvīgajās ērču monitoringa vietās liecina, ka ērču aktivitātes līmenis kopš 1990.gadu vidus ir stabili pieaudzis. Jāatzīmē, ka pēdējos gadu desmitos nesakoptā Latvijas vide - gadiem nepļautas, ar krūmājiem aizaugušas pļavas un nekārtībā pamesti izcirtumi, varētu būt viens no būtiskākajiem faktoriem, kas ievērojami veicinājuši ērču skaita pieaugumu Latvijā un, līdz ar to, arī saslimstību ar ērču pārnestajām slimībām.