Savukārt 16 cilvēki ērces noņēmuši paši, un, lai būtu droši, ka ērce nav inficēta ar ērču encefalītu, atnesuši tās uz Infektoloģijas centru laboratoriskai pārbaudei.
Ērces pārbaudīt cilvēki veduši no Valkas puses, no Rēzeknes, no Priekuļu novada, no Salaspils, Garkalnes, Babītes, Ādažiem. Cilvēki konstatējuši piesūkušās ērces arī pēc pastaigas pa Rīgas centra parkiem, bet kāda kundze cienījamos gados ērci «saķērusi» visticamāk, no mājās pārnestā ziedu pušķa.
Kopumā Infektoloģijas centrā, kopš 1.aprīļa, kad tika noņemta šogad pirmā cilvēkam piesūkusies ērce, palīdzība ērces noņemšanā sniegta 26 cilvēkiem, bet laboratoriskai pārbaudei nodotas 49 ērces. Laboratorijas dati liecina, ka līdz 21.aprīlim laboratoriski pārbaudītas 27 ērces, no kurām viena inficēta ar ērču encefalītu.
Iestājoties siltākam laikam arvien vairāk cilvēku uzsāks dārza darbus, teritoriju uzkopšanas darbus, bet brīvajās dienās kopā ar ģimenēm dosies baudīt pavasari, izvēloties pastaigas dabas parkos, mežos, ejot pārgājienos pa dabas takām.
Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāra «Latvijas Infektoloģijas centrs» speciālisti atgādina, ka ir svarīgi ievērot piesardzības pasākumus, kas palīdzētu aizsargāties pret ērces uzbrukumu. Tāpēc pirms došanās darbos vai atpūtas pastaigā uz mežu, dārziem un pļavām, vēlams apģērbu pielāgot tā, lai ērce nevarētu zem tā pakļūt: bikšu gali jāieliek zeķēs, aprocēm un apkaklei jābūt cieši pieguļošai, blūze vai krekls jāieliek biksēs. Tāpat, uzturoties dabā, vēlams valkāt apģērbu gaišā krās, lai ērces būtu iespējams laikus pamanīt un notraukt no apģērba.