«Latvijas un Krievijas attiecību uzlabošanās bija produkts Krievijas un Rietumvalstu attiecību uzlabošanai, līdz ar to Krievijas un Rietumvalstu attiecību pasliktināšanās aizķers arī Latvijas un Krievijas attiecības,» sprieda Sprūds un piebilda, ka šogad gaidāmas arī ASV prezidenta vēlēšanas un viens no kandidātiem Mits Romnijs atzinis, ka ASV un Krievijas attiecību restartēšanas politika nav darbojusies.
Turklāt pirmsvēlēšanu retorikā Putins lielu uzsvaru lika uz ārējo ienaidnieku, un šī doma parādījusies arī viņa pirmajā uzrunā pēc vēlēšanām.
«Emocionālais fons saasināsies tuvāko mēnešu laikā līdz šā gada beigām. Nomierinātājs būs ekonomika, jo Krievijā ir izpratne, ka Krievija ir daļa no globālās ekonomikas un tai ir vajadzīga modernizācija,» vērtēja Sprūds.
Tajā pašā laikā Sprūds neprognozēja šādas politikas ilgtspēju un pauda pārliecību, ka Putinam būs grūti noturēties amatā līdz 2018.gadam, nemaz nerunājot par otro pilnvaru termiņu. «Putins nebūs prezidents līdz 2024.gadam,» norādīja Sprūds.
Eksperts klāstīja, ka Putinam būs grūti īstenot pirmsvēlēšanu solījumus, jo īpaši attiecībā uz sociāli neaizsargātajām grupām, kurām solīta pensiju un algu palielināšana. «To būs grūti realizēt, jo nav priekšnoteikumu, lai to izdarītu. Tādēļ Putinam būs jāmeklē vainīgais, un ne jau Putins būs tas vainīgais. Tādēļ varētu būt izmaiņas Krievijas elitē,» uzskata eksperts.
Viņš arī uzsvēra, ka Putina komunikācijas stratēģija ar sabiedrību ir «aizgājis vilciens». Piemēram, nepiedalīšanās debatēs, ko varēja atļauties pirms pieciem gadiem, tagad tiek uzskatīta par Putina vājuma pazīmi. «Šāda politika nav ilgtspējīga,» secināja Sprūds.