Runājot par aizsargkrēmiem, to kā vienu no piesardzības pasākumiem, lai izvairītos no saules negatīvās ietekmes, izmanto 35,2% aptaujāto. Tikai nedaudz mazāk piesardzībai lieto daudz deramā ūdens. Taču 23,3% aptaujāto atzina, ka sauļojoties saulē nelieto nekādus pret apdeguma krēmus, taču, ja sanācis apdegt, izmanto attiecīgus līdzekļus, lai parūpētos par ādu. Šī ir bīstama tendence, jo, atstājot sevi bez aizsardzības, pakļaujam organismu tiešai UV starojuma iedarbībai. Tieši krēms ir pirmais un galvenais ādas aizsardzības elements, sauļojoties dabīgā saulē.
Sauļošanās solārijā
Pētījums rāda, ka tie, kuri izvēlas sauļoties solārijos, vairāk domā par savas ādas stāvokli un tās kopšanu. Lai gan 45,5% pētījuma dalībnieku atzina, ka, apmeklējot solāriju, vispār nelieto solārijam paredzēto kosmētiku iedeguma iegūšanai, pārējie respondenti to dara. Daži izvēlas tos pašus līdzekļus, ko lieto sauļojoties saulē, citi kosmētiku kas paredzēta solārijiem un nodrošina iedegumu, proti, kosmētika bez SPF aizsargfiltriem.
Atšķirība starp sauļošanos dabīgā saulē un solārijā ir visai būtiska. Kā liecina LR Veselības inspekcijas informācija, solāriju lampas izstaro galvenokārt UV-A starus, kas tiek uzskatīti par mazāk kaitīgo izstarojuma daļu, tomēr šie stari satur arī nelielu daļu UVB izstarojuma. Izmantojot mākslīgās sauļošanās iekārtas, solāriji piedāvā īsā laikā iegūt veselībai nekaitīgu iedegumu, alternatīvu dabīgajam saules gaismas iedegumam.
Tomēr saistībā ar mākslīgās sauļošanās popularitātes pieaugumu Eiropā vairāku Eiropas veselības organizāciju apkopotie rādītāji un statistika liecina par ādas vēža gadījumu skaita pieaugumu, kā arī konstatē citas ar ādas bojājumiem saistītas problēmas. Šī jautājuma aktualitāte pieaug arī tādēļ, ka komerciālos nolūkos izmantojamos solārijos netiek pietiekami gādāts par apmeklētāju drošību, un līdz ar to palielinās risks viņu veselībai. Pētījumi Zviedrijā un Norvēģijā parāda, ka ļaundabīgās melanomas risks diezgan ievērojami pieaug sievietēm, kuras regulāri apmeklē solārijus. Taču nav pierādījumu tam, ka solāriju lampu starojums būtu veselībai mazāk kaitīgs par dabīgā saules starojuma iedarbību. Vairāki zinātnieki ir pētījuši dabīgā un mākslīgā starojuma efektus un ir vienlīdz daudz pretinieku gan vienam, gan otram, taču viņi visi pauž uzskatu, ka nevajadzētu pilnībā izvairīties ne no viena, ne otra, vienīgi pašiem jābūt uzmanīgiem un jālieto aizsardzības līdzekļus atrodoties saulē vai izmantojot solāriju.