Viņa sacīja, ka KNAB cenšas veikt kratīšanas vienlaicīgi, jo daudz kas no tā ir atkarīgs. Bet ir bijušas situācijas, ka, veicot kratīšanas, KNAB atrod svarīgus pierādījumus, neskatoties uz to, ka cilvēks ir gatavojies kratīšanai.
«Pierādījumi korupcijas lietās mēdz būt daudz un dažādi. Tas nav tā, ka iemet cirvi dīķī un vairs pierādījumu nav. Prakse rāda, ka cilvēks bieži vien ir aizmirsis, ka pie viņa glabājas izmeklēšanai svarīgi pierādījumi, un visbeidzot viņš var nezināt, ko tieši mēs meklējam. Runas par kratīšanas bezjēdzīgumu parādījās pēc tam, kad parlamentā bija nobalsots pret atļaujas došanu kratīšanai. Pirms tam neviens šajā lēmuma pieņemšanas procesā neuzdeva KNAB jautājumu, vai kratīšanai ir jēga,» uzsvēra Strīķe.
Toreizējā Valsts prezidenta Valda Zatlera lēmumu par ierosinājumu atlaist Saeimu Strīķe nevēlējās komentēt, jo, atrodoties valsts amatpersonas amatā, viņai ir jānorobežojas no personīgām domām par šādu jautājumu.
«Kamēr norit procesuālās darbības, KNAB darbinieki nedomā par politiskām konsekvencēm. Mēs tāpat nedrīkstam ņemt vērā to, kurš par mums ko pateiks. Mums izmeklēšanas darbības jāveic neatkarīgi no tā, kādu amatu ieņem cilvēks. Vēsture rāda, ka KNAB izmeklētāju pieņemtie lēmumi par aizturēšanām, kratīšanām un citām procesuālām darbībām atstāj sekas un ietekmē politiskos procesus, bet tas nenozīmē, ka mēs esam politikas dalībnieki un apzināti ar politiskām sekām rēķināmies,» klāstīja Strīķe.