Bijušās KNAB darbinieces atzīst, ka konflikti, lai gan ne tik asi, vadībā bijuši arī pirms Vilnīša atnākšanas. Vietnieki kādu laiku konfliktējuši arī ar Alekseju Loskutovu. Vilks to atzina: «Bija drusciņ domstarpību par darba kvalitāti jau, pirms viņš tika apstiprināts. Domāju, ka tas faktiski bija viens no iemesliem, kāpēc politiķi viņu apstiprināja, cerībā, ka birojs vairs nestrādās, bet nodarbosies ar savstarpējām cīņām. Bet Aleksejs ļoti labi saprata, ka ir divas iespējas – vai nu viņš tiekas ar Šķēli un Lembergu un klausa viņu rīkojumus, vai nu viņš reāli strādā birojā vai vismaz netraucē tam strādāt. Viņš izvēlējās otro variantu un par to arī samaksāja.»
«Vilnīša darba stils ir tāds kā deviņdesmitajos gados policijai, kad, piemēram, braucot uz auto zādzības vietu, obligāti jāsastāda vietas apskates protokols, ka «vieta apskatīta, auto tur tiešām vairs nav»,» stāsta Vilks.
«Iepriekš tika uzskatīts, ka no darbinieka tiek prasīti rezultāti un tas, vai viņš iet pusdienās pulksten 12, 12.30 vai vienos, nav tik svarīgi. Tagad skats pie biroja brīžiem ir kā rūpnīcas cehā – noteiktā laikā visi paņem somas un dodas projām,» skaidro Vilks.
Cits Vilka minēts piemērs – ja agrāk kādai darbiniecei vajadzējis, piemēram, par 15 minūtēm ātrāk aizskriet no darba, lai izņemtu bērnu no bērnudārza, par to varēja vienoties ar nodaļas vadītāju. Tagad jāraksta iesniegums nodaļas vadītājam par to, kad šo laiku atstrādās. Viņš to izvērtē un nodod KNAB Iekšējās drošības nodaļai, kas nodarbojas ar uzskaiti.
Vilnīts gan pārmetumus pārmērīgā birokrātijā noraida: «Uzskatu, ka ievērot darbalaiku un veikt tā uzskaites kontroli nav nekas pārdabisks un, tā kā esam valsts pārvaldes iestāde, jārespektē, ka katru mūsu darba minūti apmaksā nodokļu maksātāji.»
Kā norādīja kāda bijusī KNAB darbiniece, tie gan nav vienīgie šāda tipa pārmetumi – atsevišķi darbinieki pat bijuši pārliecināti, ka tiek lasītas viņu telefonsarunu izdrukas un pārbaudīts datoru saturs. «Teikt jau var visu ko, un pierādījumu nav, bet tas raksturo gaisotni,» viņa norāda.