Mūrniece, visticamāk, arī turpmāk vadīs Iekšlietu ministriju (IeM), jo viņu šim amatam izvirzījusi apvienība «Vienotība». Politiķe aģentūrai BNS atzina, ka pēc valdības apstiprināšanas nolēmusi daudz ko mainīt attiecībā uz dienestu vadītājiem.
«Esmu viņus sargājusi visu laiku un pasargājusi no visa sliktā, un tas sliktais ir asociējies ar mani. Tad turpmāk viņiem būs jābūt patstāvīgākiem un jāatbild pašiem par saviem lēmumiem, un es nemetīšos viņus akli aizstāvēt, kā tas bijis daudzos gadījumos līdz šim,» norādīja Mūrniece.
Par piemēriem dienestu vadītāju aizstāvībā viņa minēja skandalozo Bauskas gadījumu un Kundziņsalu.
«Piemēram, Bauskas gadījums - ne jau es sūtīju uz šo pilsētu specvienību «Alfu», ne es zināju, ka viņi uz turieni brauca. Attiecībā uz ugunsdzēsējiem tieši tāpat par Kundziņsalu, kad tika pārmests, ka nebija īsti tā, kā vajadzēja būt, un es nostājos ugunsdzēsēju pusē. Esmu nostājusies robežsargu pusē par to, ka pārmests, ka iet kontrabanda pāri,» klāstīja ministre.
Acīmredzot pārāk ērti dienestu vadītāji viņas aizvējā jutušies visu šo laiku. Tādēļ viņa iecerējusi prasīt lielāku atbildību, aktīvāku darbu un komunikāciju ar sabiedrību.