«Klīst baumas, ka policistu algas tiks samazinātas vēlreiz, un es, ja tā notiks, nezinu, ko mūsu ģimene darīs. Nemaz nerunāsim par policijas spēkiem, kuriem jānodrošina miers un kārtība valstī, tajā pašā laikā uztraucoties par savu ģimeņu izdzīvošanu,» nobažījusies saka Līga.
Viņas vīrs Ģirts, kurš pēc profesijas arī ir policists, bez darba ir jau divus gadus. Jaunu patstāvīgu amatu atrast nav izdevies, tāpēc piepelnīties var tikai gadījuma darbos, taču šādi izdzīvot ir gandrīz neiespējami.
Plānojot ikmēneša izdevumus, lielu daļu līdzekļu nākas tērēt piecus gadus vecās Santas bērnudārzam. «Lai gan tā ir pašvaldības iestāde, tāpat aptuveni 36 lati jāmaksā par ēdināšanu, bet vēl nepieciešami papildu līdzekļi grāmatām, nodarbībām un citām aktivitātēm,» saka Līga. Līdz ar to veidojas absurda situācija – nevar atļauties bērnudārzā sūtīt abus bērnus, un, lai taupītu, trīsgadīgo Reini mājās pieskata tētis.
Ikdienā vēl jārēķinās ar citiem tēriņiem, organizējot ģimenes budžetu, jo lieku santīmu nav. «Tā saucamajos treknajos gados reti kurš Latvijā domāja, kam tiek tērēta nauda. Pirkām arī nevajadzīgas lietas. Tagad esam iemācījušies plānot un rēķināt, arī uz veikalu dodamies ar nepieciešamo produktu sarakstu,» Līga skaidro ekonomiskās krīzes laikā gūto mācību. Jautāta, vai, redzot to, kas notiek Latvijā, viņa pieļauj domu braukt peļņā uz citām valstīm, Līga atbild, ka, visticamāk, nē.