Arturs Vaišļa, Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes nodaļas cīņai pret cilvēktirdzniecību priekšnieks:
— Iespējams, Martas nepatikšanas vēl nav beigušās. Jārēķinās, ka likumīgais vīrs kādudien ieradīsies Latvijā un pieprasīs pusi mantas. Vai arī atdos pusi no kredītsaistībām, ko ņēmis ģimenes vajadzībām, lai arī patiesībā nauda aizceļojusi pie viņa ģimenes Pakistānā. Pilnīgi iespējams, ka tur viņu sagaida viena vai vairākas sievas un kupls bērnu pulciņš. Ir vīri, kuri sievu nesavtīgi piedāvā radiem, draugiem un gadījuma paziņām, iekasējot nelielu draudzības maksu. Ja sieviete pīkst, sola atņemt bērnus. Arī svešu tēvu bērnus izved ārpus Eiropas un audzina, neļaujot satikties ar māti.
Sandra Zalcmane, biedrības patvērums «Drošā māja» vadītāja:
— Ar Martu esam pazīstamas jau sen, un viņas gaitām esmu sekojusi līdzi jau vairāk nekā septiņus gadus. Kad Martai ir kārtējā ķibele, viņa mani sameklē un runājam, kā no tās izķepuroties. Viņas dzīvē nav bijis daudz saulainu brīžu, uz kuriem viņa varētu atskatīties, smeļoties spēku turpmākajam. Mātes faktiskā neesamība, ģimenes nepilnais modelis, internātskola, audžuģimene izmantotāja, «uzticami draugi», kuri atvīla dzīvokli, «labie paziņas», kas nodrošināja ar darbu prostitūcijā un citi apstākļi nav devuši Martai iespēju iepazīt to dzīvi, pēc kuras viņa tik ļoti ir ilgojusies un sapņojusi.
Martas sapnis ir skaists — dzīvot kopā ar mīlamu un mīlošu cilvēku, saviem bērniem, būt neatkarīgai ne no viena un tajā pašā laikā justies droši savās mājās. Tas nav tik nepiepildāmi un tomēr sarežģīti, jo trūkst šo sociālo pamatprasmju, kā neiekulties apšaubāmās lietās, kā sameklēt citas alternatīvas problēmu risināšanai. Marta ļoti ātri uzticas svešiniekiem, un tie viņu izmanto, lai realizētu savus, ne Martas nodomus. Tas pats notika arī pēdējā gadījumā, no kura sievietei nebūs tik vienkārši tikt laukā, jo fiktīvās laulības viņa slēdza, lai arī ar nemīlamu cilvēku, tomēr labprātīgi.
Šobrīd daudzas latviešu sievietes izvēlas slēgt laulības ar trešo valstu pilsoņiem, tādējādi nodrošinot šiem vīriešiem iespēju iegūt termiņuzturēšanās atļauju Eiropas Savienības valstīs, bet diemžēl šīs saistības bieži vien izrādās lieks naudas patēriņš, tādēļ pēc laulību slēgšanas sieviete visbiežāk atgriežas Latvijā, kur turpina tieši to pašu nabadzīgo dzīvi, kuru cerēja uzlabot ar ārzemju vīra palīdzību, jo bija taču solīta liela nauda par šo pakalpojumu.