Iekšlietu ministrija izdevusi iekšējai lietošanai paredzētus noteikumus, kas regulē dažādas iekšlietu sistēmas darbinieku savstarpējās saskarsmes un ārējā izskata nianses. Noteikumi, piemēram, liedz formās ģērbtām amatpersonām košļāt košļājamo gumiju un smēķēt, ziņo laikraksts «Neatkarīgā».
Policists formastērpā vairs nedrīkst smēķēt un košļāt
Noteikumi stājušies spēkā 25. martā.
Sadaļā «Savstarpējās dienesta attiecības», piemēram, norādīts, ka pēc mutiska rīkojuma saņemšanas amatpersona atbild: «Klausos!» Pildot dienesta pienākumus, iekšlietu sistēmas amatpersonas cita citu uzrunā uz jūs. Latvijas himnas atskaņošanas laikā iekšlietu sistēmas amatpersonas dzied himnu. Priekšnieki un vecākās amatpersonas, vēršoties pie padotajiem un jaunākām amatpersonām, nosauc viņu dienesta pakāpi un uzvārdu vai tikai dienesta pakāpi, turklāt lieto vārdus «kungs» vai «kundze».
Noteikumu trešajā daļā sīki aprakstīts, kādam jābūt iekšlietu sistēmas amatpersonu ārējam izskatam, pildot dienesta pienākumus. Policisti un citi iekšlietu sistēmas darbinieki var lietot parūkas, ja to krāsa atbilst dabiskas matu krāsas tonim. Pārvietojoties formas tērpā, aizliegts košļāt, smēķēt vai zelēt tabaku. Transporta līdzekļos un dievnamos amatpersonām jānoņem galvassega.
Vīriešu kārtas amatpersonu matu griezumam jābūt tādam, lai neradītu nekārtības iespaidu un mati nekristu pāri uzacīm, ausīm un apkaklei. Matu krāsai jāatbilst dabiskam matu krāsas tonim, matus pīt bizēs nedrīkst. Vaigu bārdas garums — līdz auss dobumam. Sejai jābūt gludi skūtai. Ja ir ūsas, tām jābūt koptām. Bārda drīkst būt tikai kopta un īsa, lai tā netraucētu lietot individuālos aizsardzības līdzekļus.
Amatpersonām sievietēm mati nedrīkst krist pāri uzacīm. Frizūrai jābūt tādai, lai tā netraucētu valkāt cepuri. Kaklarotu valkāšana pie formastērpa ir aizliegta. Sievietes arī nedrīkst pārlieku daudz lietot kosmētiku. Iekšlietu sistēmas darbinieki nedrīkst nēsāt ne vairāk kā divus gredzenus. Vīriešiem, esot formastērpā, nedrīkst būt auskari, savukārt sievietēm auskari var būt, bet tiem jābūt neuzkrītošiem.
Tāpat dienestu darbiniekiem aizliegts nēsāt pīrsingu mēlē, degunā, uzacīs, lūpās un citur. Reliģiskas rotaslietas atļauts nēsāt tā, lai tās nebūtu redzamas.