Tāpat viņš norāda: «Domāju, ka politiska atbildība par situāciju Rīgas Domē būtu jāuzņemas arī Rīgas mēram un Attīstības komitejas vadītāja vietniekam Jānim Birkam. Rīgas mēra atkāpšanās būtu nopietns signāls, ka Rīgas pašvaldība uz notiekošo raugās nopietni un ir gatava veikt pārmaiņas. Jāatzīmē, ka Rīgas Domes priekšsēdētājs ir ne tikai pilsētas «seja», bet arī pašvaldības administratīvais vadītājs, kas atbild un kontrolē visas Rīgas Domes administrācijas darbu.»
«Es nejūtu un nevaru just tiešu atbildību par korupcijas skandālu Rīgas Domē, jo esmu darījis visu, lai korupcijas riskus mazinātu. Attīstības komiteja pieņem koleģiālus lēmumus un vienīgi kolektīvi pārrauga Attīstības departamenta darbu. Tomēr gadījumos, kad darbinieku rīcība ir devusi pamatu nopietnām šaubām, arī komitejas vadītājam nav citas iespējas kā uzņemties morālu atbildību par to, ka nav radīta sistēma, kas šādus gadījumus pilnīgi izslēgtu,» uzsver Krastiņš.
«Man ir jāatkāpjas tādēļ, lai Rīgā netiktu bremzēti jaunie attīstības projekti. Iztrūkstot politiskai reakcijai uz notikušo, jebkurš Attīstības komitejas lēmums par investīciju, infrastruktūras vai būvniecības projektiem tiktu pastiprināti apšaubīts. Tas liktu šķēršļus Rīgas attīstībai laikā, kad Latvijas galvaspilsēta piedzīvo ievērojamu izaugsmi un saskaras ar nopietnu konkurenci no Tallinas, Viļņas, Helsinkiem, Stokholmas, Sanktpēterburgas un citām reģiona lielajām pilsētām.»