Kā zināms, tieši G. Bojāra vadītā SIA «Mežaparks SPV» savulaik tika pie gandrīz 23 hektāru zemesgabala Mežaparkā, Rusova ielā, nopērkot to no I. Vilkastes. Pieļauts, ka zonējuma maiņa šai teritorijai (tā ziņojis portāls «Delfi» un TV3 raidījums «Nekā personīga») varētu kalpot par iemeslu tā sauktajā Rīgas domes amatpersonu lietā it kā dotajam kukulim, kura kopējais apmērs minēts ap miljonu eiro.
Par bijušo valsts uzņēmuma Ķīšezers zemi Rusova ielā 1 savulaik I. Vilkaste samaksājusi 170 000 latu (tā vismaz uzrādīts zemesgrāmatā), bet jau pēc trīs gadiem (2006. gadā) to spēja pārdot par 29,74 miljoniem latu šobrīd eksmēra G. Bojāra vadītajam uzņēmumam. Parasti zemes cena tik strauji aug gadījumos, ja teritorijai tiek nokārtotas apbūves tiesības, un šī nokārtošana, cik dzirdēts, iespējama dažādiem veidiem.
Tolaik galvaspilsētu vadīja G. Bojārs, tāpēc V. Štrama un I. Vilkastes itin samudžināto lietu sapīšana ar viņa pašreizējo biznesu it kā uzrāda skaidru «biznesa shēmu». Eksmērs gan «Neatkarīgajai» apelēja pie neapstrīdamiem loģikas argumentiem: kāpēc veicināt apbūves intensitāti teritorijā, ko pēc tam pašam tāpēc atpirkt par trīsreiz augstāku cenu?! «Mežaparks SPV» savu plānojumu veicis, ņemot vērā vēl neapstiprinātā pilsētas attīstības plāna skices, taču šajā plānā apbūves intensitāte teritorijai Rusova ielā esot pat divreiz augstāka, nekā to savos projektos paredzējuši jaunā mikrorajona būvnieki, kuriem tas licies «pārāk traki», stāstīja G. Bojārs. Viņš vēl piebilda, ka ar I. Vilkasti kontaktējies zemes pirkšanas un pārdošanas laikā, — «tas bija korekts darījums, un nekā vairāk komentējama man šajā sakarā nav».