Savukārt koķetēšana ar JL dod iespēju viņus turēt «īsā saitītē»: kā smejas koalīcijas pārstāvji, pēdējā laikā «jaunlaicieši» kļuvuši «daudz disciplinētāki un darbīgāki», turklāt TP spējuši sevi pozicionēt kā «burkāna devējus». JL kukuļošanas skandāla sakarā šobrīd diezgan uzkrītoši gandrīz ne ar vārdu nepiemin A. Ārgali vai E. Krastiņu (lai gan tieši TP vīri pārrauga pilsētas attīstības jomu), prasot atbildību no J. Birka, kā arī nepārtraukti uzklūp A. Amerikam, kura padotais, Īpašuma departamenta priekšnieka pienākumu pildītājs Oļegs Burovs vismaz oficiāli nav sasmērējies. JL ir savi mērķi: pēdējo aptauju dati liecina, ka partijas reitings ir krietni zem 5%, tātad JL steidzami jādomā par pozīciju uzlabošanu, bet, dirnot bezcerīgā opozīcijā, to izdarīt būtu grūti.
J. Birka (TB/LNNK) vadītajai koalīcijai šobrīd oficiāli ir 29 balsis: deviņas no TP, astoņas — LPP/LC, septiņas — TB/LNNK, piecas — LSDSP. Uz sadarbības līguma ar LSDSP pamata koalīcijai smagā brīdī gatavi palīdzēt arī pieci tautas kalpi no «Saskaņas centra», savukārt ar tiem gatavi vienoties divi sociālisti. Ir arī trīs neatkarīgie deputāti (divi bijušie JL pārstāvji un «tēvzemietis» Dainis Stalts), ir Modris Lujāns, kas bieži vien piesviežas vajadzīgajiem.
Tātad koalīcija var rēķināties ar 34–35 balsīm, kas it kā ir pietiekami, un JL atbalsts koalīcijai nav vajadzīgs. «Kaut kādā ziņā nav, kaut kādā ziņā ir,» viltīgi smaidot, teica TP domes frakcijas vadītājs Edmunds Krastiņš. Viņš sacīja, ka «nekādas oficiālas sarunas [par JL iespējamo iesaistīšanos koalīcijā] nav bijušas, vienkārši skatīti šādi varianti». Korupcijas skandāli krietni sašķobījuši rīdzinieku uzticību pašvaldībai, un JL piesaiste varētu arī būt viens no veidiem tās atgūšanai. «Pēc rindu attīrīšanās JL vairs nav tiem raksturīgās iezīmes sēdēt pie sētas un raudāt — nu viņi grib strādāt! Raugos uz iespējamo sadarbību krietni cerīgāk nekā pirms laika,» laipns bija kļuvis pat pret «jaunlaiciešiem» ierasti skabargainais vicemērs Andris Ārgalis (TP).