Turpinot apgalvot, ka nauda ir vien instruments mērķu piepildīšanai, Disnejs turpināja arī meklēt arvien jaunus ceļus uz skatītāju sirdīm. Viens no spilgtākajiem piemēriem ir filma-koncerts Fantāzija, 1940, kas diemžēl palika sava laika skatītāju nesaprasta – divas stundas abstraktas vizualizācijas klasiskās mūzikas pavadībā nebija tas, kas nodrošinātu milzu peļņu un skatītāju mīlestību. Oskara Fišingera radītais filmas mākslinieciski avangardiskais tēls, kurā manāma ne viena vien atsauce uz Vasīlija Kandinska daiļradi un skan Baha un Igora Stravinska, Musorgska un Šūberta mūzika – tas bija pārāk ekstravaganti!
No saviem darbiniekiem Disnejs pieprasīja pilnīgu atdevi, kaut arī algas maksāja dikti niecīgas un tikai pucēja pats savu vārdu un slavu. «Es neveidoju filmas, lai sapelnītu naudu. Es pelnu naudu, lai veidotu arvien jaunas filmas,» – tā Disnejs reiz atzinās. Taču šādai patvaļai pienāca loģisks gals. 1941. gadā viņu pārsteidza divus mēnešus ilgs streiks, un Voltam Disnejam mazliet vēlāk nācās ciest arī savu nebūt ne liberālo politisko uzskatu dēļ. Proti, pēc II Pasaules kara viņš sadarbojās ar «raganu prāvu» organizētājiem, tādējādi zaudēdams uzticību un cieņu un tajā pašā laikā visās savās nelaimēs vainodams ebrejus, nēģerus un komunistus. Viņš kļuva par ziņotāju, 1950. gadu sākumā regulāri atstāstīdams savu paziņu izteikumus, un soli pa solim paplašināja savu impēriju. Disneja studijas paspārnē tika uzņemtas dabas un izglītojošās filmas un filmas visai ģimenei, un kā bērnības revanšu viņš radīja Disnejlendu, par galveno patērētāju iedomādamies pats sevi pirms daudziem gadiem: puisēns, kuram nebija nevienas rotaļlietas... 40 kilometrus no Losandželosas 1955. gada jūlijā atklāja atrakciju parku, kas aizņēma 70 hektārus un kas vēl joprojām ir Volta Disneja pats ienesīgākais un grandiozākais projekts.
No šīs pasaules viņš aizgāja 1966. gada 15. decembrī, atstādams fantāzijas robežas nepazīstošu pasauli, taču dzīva ir leģenda, ka dižā animatora ķermenis ir sasaldēts un viņš, kad zinātnieki būs atklājuši, kā tas iespējams, atgriezīsies, lai pasauli pārsteigtu vēlreiz.
Savas dzīves laikā Volts Disnejs saņēma 22 Oskarus, no kuriem četri ir Goda balvas, un
48 nominācijas Oskara balvai, tā iekļūstot Amerikas Kinoakadēmijas vēsturē kā vēl joprojām nepārspēts rekordists. Balvu klāstam noteikti jāpievieno trīs Zelta Globusi un septiņas Emmy balvas; viņš triumfējis gan Berlīnes, gan Kannu, gan Venēcijas kinofestivālos. Holivudas Slavas alejā Volta Disneja vārdā nosauktas divas zvaigznes – viena par nopelniem kino, otra televīzijā.