Vīrushepatīts A ir visā pasaulē sastopama infekcijas slimība, bet atsevišķos reģionos tā izplatība ir ļoti augsta, piemēram, Āfrikā, Dienvidamerikā un Dienvidaustrumāzijā, augsts risks — Brazīlijas Amazones baseinā, Ķīnā un Latīņamerikā, vidējs — Dienvidu un Austrumeiropā, dažos Vidējo Austrumu rajonos. Citos pasaules reģionos ir zems risks inficēties ar A hepatītu.
Tā kā A hepatīts ir smaga aknu vīrusu infekcija, kas rada būtiskus aknu funkciju traucējumus, ārstēšana galvenokārt notiek slimnīcā. Slimniekam jāievēro miers, diēta (izvairoties no treknu, asu, ceptu un žāvētu produktu lietošanas uzturā), nedrīkst lietot alkoholu un narkotikas.
Parasti akūts A hepatīts neatstāj sekas. Tomēr var būt gadījumi, kad tas rada ilglaicīgas komplikācijas un aknu darbības traucējumus. Hepatīts A nekad nepāriet hroniskā formā.
No A hepatīta iespējams izvairīties ar drošas un efektīvas vakcīnas palīdzību, kas sniedz ilgstošu aizsardzību pret vīrusu. Lai izstrādātos imunitāte pret vīrushepatītu A, nepieciešams saņemt divu vakcīnas devas ar intervālu 6 līdz 12 mēneši. Imunitāte izstrādājas divu nedēļu laikā pēc pirmās vakcīnas saņemšanas. Jaunākie pētījumi apliecina, ka modernās vakcīnas nodrošina aizsardzību uz mūžu un nav nepieciešama revakcinācija.
Vislipīgākais — vīrushepatīts B
Vīrushepatīts B ir vislipīgākais no hepatītiem. Tas izplatās ar asins starpniecību, seksuāli transmisīvā ceļā (dzimumkontaktos) un vertikālās transmisijas ceļā (no inficētas grūtnieces tiek nodots jaundzimušajam). Visbiežāk inficēšanās notiek, asinsritē nokļūstot inficētām asinīm.