Tāpat kustība «Sabiedrība pret kažokādām» informēs un izglītos sabiedrību par kažokādu iegūšanas procesu, virzīs izskatīšanai Saeimā vairāk nekā 10 000 Latvijas iedzīvotāju parakstīto iniciatīvu pret kažokzvēru audzēšanu ar mērķi panākt šīs nozares slēgšanu Latvijā, iestāsies pret jaunu kažokzvēru audzētavu atvēršanu, kā arī līdz kažokzvēru audzēšanas aizlieguma pieņemšanai uzraudzīs dzīvnieku labturības prasību ievērošanu fermās.
Vība minēja, ka kustība ir atvērta ikvienam interesentam.
Kustības dibinātāji uzsvēra, ka kažokzvēru audzēšanas nozarē it virkne problemātisku aspektu. Tā ir neētiska, jo savvaļas dzīvnieki tiek audzēti tikai viņu ādas iegūšanai, lai ražotu izstrādājumus, pēc kuriem nav objektīvas nepieciešamības, bet audzēšanas apstākļi fermās lielākoties ir problemātiski no dzīvnieku labturības viedokļa. Tāpat kažokzvēru audzēšana nodara kaitējumu videi, jo, piemēram, kažokādu ražošana ir līdz 28 reizēm kaitīgāka videi, salīdzinot ar tekstilmateriālu ražošanu, turklāt no zvēraudzētavām izbēgušie dzīvnieki atstāj postošu ietekmi uz apkārtni un vietējām sugām.
Runājot par kažokzvēru audzētāju devumu Latvijas ekonomikā, Karnīte aģentūrai LETA pastāstīja, ka, pēc 2012.gada datiem, nozares uzņēmumi nodokļos ir samaksājuši 0,04% no kopējā valsts budžeta, bet tajos nodarbināto skaits ir līdz 450 cilvēkiem gadā. «Darbam ir sezonāls raksturs, šis cilvēku skaits strādā kaušanas laikā, zvēru kopšanā nodarbināts mazāks skaits cilvēku,» stāstīja Karnīte, norādot, ka jebkura nozare, kas nodrošina darba vietas, ir svarīga, bet, pēc kustības veidotāju domām, šī nav tā nozare, kas varētu veidot Latvijas ekonomikas pamatu.