Oļševskis atgādināja, ka ĀCM apņemot jaunas teritorijas virzās ar ātrumu 100 kilometri gadā, līdz ar to nākamajā vai pat pēc diviem gadiem mēris var sasniegt Rīgu. Par to liecina kaut vai fakts, ka slimība jau sasniegusi Vidzemes jūras apgabalus, proti, Skulti, Ainažus un Salacgrīvu.
«Pārsvarā galvenie pārnēsātāji ir meža cūkas, mājas cūkas mēris skar mazāk,» piebilda eksperts.
Tomēr uz jautājumu, kas notiks, ja mēris sasniegs Rīgu, Oļševskis atbildēja, ka tiks noteikti ierobežojumi cūkgaļas eksportam un tas noteikti ietekmēs uzņēmumus, kas darbojas Rīgā un ap to, jo nav paredzams kā šādā gadījumā izturēsies citas valstis, kuras var pat atteikties pieņemt Rīgā un Pierīgā sagatavoto vai caur galvaspilsētu vesto cūkgaļu.
Kā ziņots, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes sēdē 15.jūlijā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) norādīja - lai palīdzētu nozarei uzturēt ražošanu sarežģītajā situācijā saistībā ar ĀCM izplatību, jau līdz šā gada beigām cūkkopji valsts atbalstā varētu saņemt kopumā apmēram piecus miljonus eiro.
Kā paredz valdības 14.jūlijā akceptētais noteikumu projekts, lai samazinātu zaudējumus un veicinātu attīstību, mājlopu infekcijas slimībās cietušām saimniecībām tiks piešķirts atbalsts. «Noteikumi par valsts un ES atbalsta piešķiršanas kārtību pasākumam «Dabas katastrofās un katastrofālos notikumos cietušā lauksaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana un piemērotu profilaktisko pasākumu ieviešana«» stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis».