— Vīrieši, tikdamies ar mīļāko, nepiešķir lielu nozīmi jūtām. Viņiem svarīgākais ir sekss, fiziskā pievilkšanās. Viņi pat mēdz būt neapmierināti, ja mīļākā sāk daudz runāt par savām jūtām.
Turpretim sievietes, iekritušas ārlaulības sakaros, reti kad apstājas tikai pie instinktiem. Neviļus viņas aizvien vairāk fantazē par jūtām, par kopīgas dzīves iespēju ar mīļāko, jo kultūra kopumā nosoda sievieti, kura satiekas ar vīrieti tikai seksa dēļ. Sievietei ir svarīgi attaisnot sevi, nejusties maukai, tāpēc viņa neuzticībai meklē citus — cēlākus — motīvus.
Tāpēc sievietes neuzticība ir ģimenei bīstamāka. Nereti jau pēc mēneša vai diviem viņa sāk apsvērt, plānot, ar ko viņai būtu labāk dzīvot — ar laulāto vai mīļāko, kurš, lūk, viņu ļoti mīl.
— Taču biežāk šķiršanos izraisa un ģimeni atstāj vīrieši, nevis sievietes.
— Tāpēc, ka mīļākais reti kad mudina iemīlējušos sievieti atstāt ģimeni. Pat pretēji — norauj sievieti no romantiskajiem padebešiem uz zemes, paziņodams, ka viņu attiecības ir tikai patīkams sekss. Turpretim mīļākās, it īpaši ja vīrietis ir turīgs, mēdz būt ļoti aktīvas un ķeras pie dažādiem līdzekļiem, lai izjauktu viņa ģimeni.
Bieži mīļākās pacenšas, lai sieva uzzinātu par vīrieša neuzticību un ģimenē izraisītos skandāls. Ja laulātais vismaz uz ilgāku laiku aiziet no mājām, vēlāk mēdz būt grūti atjaunot agrākās attiecības.
Šajā cīņā sievas nereti zaudē mīļākajām, kuras ar vēsu prātu apdomā gājienus. Sievas rīkojas tā, kā mīļākajām ir izdevīgi, un atjēdzas tikai tad, kad partija jau paspēlēta.