VUGD Daugavpils brigādes priekšnieka vietnieks Česlavs Šmuksts pastāstīja, ka šodien Daugavā pie Daugavpils plānots uzstādīt vēl vienu - trešo - bonu rindu, kā arī nomainīt aizvakar uzstādīto pirmo bonu rindu, kas jau absorbējusi pietiekami daudz upē izplūdušo naftas produktu.
Glābšanas darbos iesaistītās personas Daugavā peldam beigtas zivis pagaidām nav manījušas. Kacars uzskata, ka Daugavā ieplūdušās dīzeļdegvielas pašreizējā koncentrācija neapdraud upē mītošās dzīvās radības.
Šonakt Latvija saņēmusi daļu bonu no Zviedrijas. Otra puse bonu patlaban ar automašīnām tiek vesta no Klaipēdas. Uz šo Lietuvas pilsētu zviedri nosūtījuši bonas ar prāmi, bet daļa bonu šonakt Latvijā nonākusi ar zviedru lidmašīnu. Zviedru bonas tikšot "brālīgi" sadalītas gan Aizkraukles, gan Daugavpils rajonam.
Kā pastāstīja VUGD Civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieks Maigurs Ludbāržs, šodien Aizkrauklē uz vietas strādā kopumā 38 cilvēki no VUGD, Valsts robežsardzes, Igaunijas glābšanas dienesta un divi Zviedrijas glābšanas dienesta speciālisti.
Savukārt Daugavpilī strādājot aptuveni 70 pārstāvji no VUGD, Valsts robežsardzes, Zemessardzes, Nacionālo bruņoto spēku Krasta apsardzes dienesta, kā arī 15 Lietuvas kolēģi. Ludbāržs norādīja, ka vēl daudz operatīvo dienestu pārstāvju strādājot, koordinējot šo cilvēku darbu.
Ludbāržs norādīja, ka patlaban dienestiem neesot laika rēķināt, cik lielas naudas summas ir iztērētas un cik vēl līdzekļu būs nepieciešami piesārņojuma likvidēšanai un tā ierobežošanai.
Civilās aizsardzības speciālists skaidroja, ka absorbējošās bonas ir nepieciešams mainīt tad, kad to divas trešdaļas ir iegrimušas ūdenī. Tās jāmaina atkarībā no piesārņojuma intensitātes.