Šodienas redaktors:
Kārlis Melngalvis
Iesūti ziņu!

Ja sejas ādu bojā pinnes

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: no arhīva

Lai ikdienā izvairītos no nelielām pūtītēm, vēlams lietot aptiekā iegādājamos līdzekļus, kas satur Austrālijas tējas koka eļļu vai citus dezinficējošus losjonus. Vēlams izvēlēties bezsārmu mazgāšanas līdzekļus. Ieteicama ir «Dzintara» ražotā «Hit» attīrošā sērija. Ja piņņu nav daudz, iekaisumu palīdz ārstēt baltā un zilā māla maskas. «Vienreiz nedēļā sejas tvaicēšanai var izmantot kumelītes, kliņģerītes vai salviju,» iesaka kosmētiķe Violeta Kalniņa.

Ādas stāvokli būtiski neietekmē tas, ar kādu pieniņu vai losjonu to attīra — galvenais, lai tas būtu piemērots ādas tipam. Aptiekās ir nopērkams dabiskās vielas saturošs «Catalysis Granex» komplekts — toniks un aerosols. V. Kalniņa iesaka pēc konsultācijas ar savu kosmetologu izvēlēties «Guinot» attīrošo sēriju, «Vichy», «Normaderm» vai līdzvērtīgu kosmētiku. Abrazīvos skrubjus un pīlingu lieto, ja ir nosprostoti tauku dziedzeru izvadkanāli un ādā ir pārragošanās traucējumi. Piņņu rētiņu ātrākai izžūšanai palīdzēs augļskābes saturoši līdzekļi.

Ādas stāvokli var uzlabot vitamīnu komplekss «Vitakur plus», kas satur koenzīmu Q10, naktssveces eļļu un nepiesātinātās taukskābes, kas piedalās ādas raga kārtiņas veidošanā. Dažkārt ieteicami B grupas vitamīni, taču jāņem vērā, ka dažreiz no tiem var rasties pastiprināti izsitumi.

Ja pinnes metas regulāri un to skaits palielinās, jāapmeklē dermatologs, ginekologs, endokrinologs vai dietologs, lai precizētu cēloni un atbrīvotos no šīs problēmas. Ja pinnes rodas vienā un tajā pašā vietā, tas liecina par tauku dziedzeru iekaisumu vai konkrētām saslimšanām organismā. Ieteicams konsultēties ar speciālistu arī tad, ja izsitumi ir lieli un sāpīgi, rada rētas, traucē izskatam un labsajūtai, kā arī neapmierina ar bezrecepšu līdzekļiem panāktie rezultāti.

Tikai ārsts palīdzēs izvēlēties arī iekšķīgos medikamentus. Ārstēšana balstās uz ilgstošu antibakteriālu līdzekļu lietošanu. Dažkārt ādas stāvoklis uzlabojas, lietojot hormonālās kontracepcijas tabletes vai citus medikamentus, kas regulē hormonus.

Kosmētiskajā salonā lieto sejas tīrīšanas metodes, ārstnieciskās maskas, masāžas, galvanizāciju, ultraskaņu, darsonvalizāciju, krioterapiju un ārstēšanu ar lāzeru. Smagos gadījumos ārstēšana var ilgt līdz pat gadam.

«Nekad nedrīkst lietot līdzekļus, ko iesaka draugs vai draudzene, pat tad, ja viņiem tos izrakstījis ārsts. Nevajadzētu aizrauties ar uztura bagātinātājiem un vitamīniem, ja tos nav ieteicis dietologs, endokrinologs vai dermatologs,» uzsver kosmētiķe.

Komentāri
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu