/nginx/o/2018/07/14/8992694t1h0bbd.jpg)
Dzīvoju mājā, kas celta 1935. gadā. Sānu sienas ir no koka, gala siena – no ķieģeļiem. Gala siena ir ar gaisa spraugu un no iekšpuses noklāta ar 30 mm biezu tenaporu, vēlos papildus nosiltināt arī no ārpuses ar 50 mm tenapora paneli. Koka sienas (apmēram 140 mm biezas un apšūtas ar koka dēļiem) domāju siltināt ar 50 mm cieto «Paroc» akmensvati un apšūt ar dēļiem vai arī izmantot Pepi Reflekt Pluss 5 mm siltumizolāciju un koka apšuvuma dēļus. Kāds būtu racionālākais risinājums?
Ķieģeļu sienas papildu siltumizolācijai var izmantot putupolistirola plāksnes vienīgi tad, ja tā nav mūrēta no silikātķieģeļiem. Tad vēlams izmantot akmensvati vai fibrolītu.
Ja kādu apstākļu dēļ (piemēram, šis materiāls jau ir iegādāts!) tomēr vēlaties izmantot putupolistirolu, nepieciešams pieaicināt speciālistu, kas precīzi aprēķinātu, kā starp ķieģeļiem un papildu siltumizolāciju izveidot ventilāciju. Citādi būs izniekots gan materiāls, gan darbs.
Koka sienām var izmantot gan akmensvates, gan atstarojošās siltumizolācijas materiālus. Izvēli par labu vienam vai otram nosaka ieguldāmie līdzekļi un darba apjoms.
Ja izmantosiet Pepi Reflekt Pluss, tad atšķirībā no akmensvates nav nepieciešama pretvēja izolācija. Tomēr kopējais darba apjoms akmensvates gadījumā varētu būt mazāks, jo jāveido tikai viens karkass. Pepi Reflekt Pluss būs nepieciešami divi – gaisa starpkārta vajadzīga gan starp veco sienu, gan jauno apšuvumu.
***
Dzīvoju 2 stāvu mājā, būvēta no vieglbetona, nesiltināta, ar krāsns apkuri. Esmu ielikusi pakešu logus, apkures problēmu dēļ ļoti jādomā par siltumizolāciju. Vai drīkstu dzīvokli siltināt ar izolācijas materiālu Pepi Reflekt? Aiz tā esot ieteicams veidot gaisa starptelpu. Kā to dara, ko klāj nākamo? Vai dzīvoklī neradīsies bezgaiss? Varbūt no ārpuses siltināt tikai 1. stāvu? Ar kādām iestādēm tas jāsaskaņo?
Trokšņaino kaimiņu dēļ interesē arī skaņas izolācija. Būvmateriālu veikalā teica, ka no putuplasta plāksnēm nav lielas jēgas.
Ja ēka atrodas pilsētā, pirms siltināšanas vajadzētu doties uz vietējo būvvaldi un aizpildīt «Apliecinājuma karti» (to aizpilda pirms plānotajiem renovācijas un rekonstrukcijas darbiem). Tajā ierakstīsiet savas vēlmes un saņemsiet atbildi par to īstenošanas iespējām.
Ja māja ir privātīpašumā, problēmām nevajadzētu būt, jo siltināšana pieder pie renovācijas darbiem un tāpēc būvatļauja nav vajadzīga. Vienīgi pie galvenā arhitekta būs jāsaskaņo ēkas fasādes tonis. Ja ēkai ir cits īpašnieks (privātpersona vai pašvaldība), pirms darbu uzsākšanas nepieciešama viņa piekrišana.
Vieglbetona sienu siltināšanai no ārpuses ir piemēroti gandrīz visi pieejamie materiāli – cietās akmensvates vai putupolistirola plāksnes, arī fibrolīts. Visos gadījumos nepieciešams apmetums.
Mājokļa siltināšana no ārpuses ir ieteicamākais risinājums, taču, ja nepieciešams, to var veikt arī iekštelpās, un tad jūsu pieminētais Pepi Reflekt ir viens no labākajiem variantiem. Lai panāktu pietiekamu siltumizolācijas efektu, vajadzētu izmantot Pepi Relflekt Pluss 5 mm. Šim materiālam gaisa starpkārtas veido abās pusēs – gan uz esošās sienas pusi, gan uz jauno sienu.
Dara tā: no 1,5 – 2 mm līstītēm izveido koka karkasu, ar skavām piestiprina izolācijas materiālu (šuvju vietas aizlīmē ar pelēko celtniecības līmlenti). Pēc tam atkal nepieciešams analogs koka karkass, pie kura piestiprina ģipškartona plāksnes.
Šis materiāls, ja dzīvoklī nav pietiekamas ventilācijas, tik tiešām var radīt bezgaisu, ja neizmantosiet savu jauno logu piedāvātas iespējas. Pāris reizes dienā paveriet to vēdināšanas stāvoklī,un šādas problēmas nebūs.
No putupolistirola plāksnēm, kā rāda pieredze, skaņas izolācijā tik tiešām nav lielas jēgas. Labāk veidot iekārtos griestus, kur liek cietās vai vismaz puscietās 100 mm minerālvates plāksnes un nosedz ar ģipškartonu.