Pēc tam nagu dezinficē un ar speciālu šķidrumu no tā noņem tauku, eļļas un ūdens paliekas, lai tas būtu sauss, matēts un tīrs. Pie naga gala pielīmē plastmasas plāksnīti – tipsi – vai arī zem tā paliek papīra sagatavi, un pēc tam uzklāj akrilu vai želeju. Pēc nagu pieaudzēšanas procedūras var būt nedaudz velkoša sajūta.
Ļoti svarīgi ir pareizi sagatavot dabīgo nagu, uzsver nagu dizaina meistare.
Ja zem mākslīgā naga paliek netīrumi, atmirušas ādas paliekas, tas var labi neturēties, bet, ja zem tā ir mitrums, var veidoties tā sauktās zaļās baktērijas. Ja nagus pareizi kopj, tie ataug, komplikācijas nav paliekošas.
S. Zeikate iesaka «nešikot» ar pārlieku nagu garumu – ieteicamākais pieaudzēto nagu garums ir trešdaļa no naga plaknes. Ja brīvā pieaudzētā naga mala ir krietni garāka par naga plakni, nags ir pakļauts slodzei un var kļūt neizturīgāks.
Ja mākslīgie nagi traucē un bieži tiek atsisti, tad jāveido īsāki. Ja kliente izvēlas garākus nagus, nekā iesaka meistars, pašai par to jāuzņemas atbildība.
Mākslīgo nagu kopšanai katru dienu jālieto speciāla eļļa, lai mīkstinātu naga valnīti un barotu tā sakni, nags būtu plastiskāks un labāk savienotos ar mākslīgo materiālu. Apmēram ceturtajā nedēļā, kad nags ataudzis, tas var sākt liekties un lūzt, tāpēc nepieciešama profilakse. Pirmoreiz to veic jau pēc 2 – 2,5 nedēļām.