Saule un karstums cilvēku nogurdina gan fiziski, gan garīgi. Turklāt pārsauļojoties var iegūt arī tā saukto saules dūrienu. Vienmērīgāku iedegumu iespējams iegūt, ja pie jūras vai ezera sauļošanās notiek kustībā, piemēram, spēlējot volejbolu. Vienkārši guļot pludmales smiltīs, pieaug iespēja vienu ķermeņa pusi nosauļot vairāk nekā otru.
Izvēlēties atbilstošu saules aizsarglīdzekli. Tas nepieciešams, lai āda neapdegtu, tiktu pasargāta no pārmērīgas iesauļošanās un veidotos aizsargbarjera pret dažādām ādas slimībām, kurām ir tendence spēcīgos saules staros saasināties.
Sauļošanās sākuma periodā nepieciešams līdzeklis ar spēcīgu UV aizsargfiltru. Gaišas un ļoti gaišas ādas īpašniekiem pirmajās dienas aizsarglīdzekļa SPF var būt 20–25. Līdzko āda kļūst brūnāka, nepieciešama mazāka aizsardzība. Tomēr arī tad, kad pašam šķiet, ka āda ir nosauļojusies tik brūna, ka apdegt vairs nevar, ieteicams lietot saules aizsargkrēmu ar SPF 4–6.
Vasarās cilvēki nevēlas lietot barojošus ādas kopšanas līdzekļus, tāpēc speciālā kosmētika vasaras sezonai ir vieglas konsistences — emulsijas, losjoni, geli. Aizsarglīdzekli pret sauli uz ādas vēlams uzziest pusstundu pirms iešanas atklātā saulē, jo tam jāpaspēj lēnām iesūkties un iedarboties, lai spētu pilnvērtīgi veikt savas funkcijas. Lielākoties uz aizsarglīdzekļu etiķetes norādīts, ka tie ir ūdens izturīgi. Bet, ja saulē uzturas ilgi, ārsti iesaka konkrēto līdzekli atjaunot ik pēc trim stundām — cilvēks kustas, svīst, peldas, tāpēc ļoti iespējams, ka daļa uzklātā krēma tiek zaudēta un iedarbība vairs nav tik spēcīga. Ķermenim un sejai var izmantot vienu līdzekli, taču iespējams iegādāties atsevišķus produktus. Lielākās daļas sejas kopjošo līdzekļu sastāvā ir UV filtrs. Cilvēki bieži aizmirst ar krēmu ieziest, piemēram, ausis. Gadās, ka vairāk
iesauļojas kaut kādas ķermeņa joslas, piemēram, gar peldkostīma malu tāpēc, ka šajā vietā krēms nav pietiekami rūpīgi uzklāts. Turklāt, ja peldkostīms ir tumšs, vietā, kur tas saskaras ar ādu, saules absorbcija ir lielāka nekā blakus. Tāpēc krēma uzklāšana jāveic rūpīgi un vairākas reizes jāatkārto.