- Arī mūžzaļos, daudzgadīgos filodendrus (Philodendron), kas priecē ar dažādu krāsu un formu lapām, pēc noziedēšanas pavairo ar galotnes spraudeņiem, retāk – ar lapainiem stumbra spraudeņiem. Liānveida filodendri sāk ziedēt, kad sasnieguši vismaz 1,5 m garumu. Ziedi veidojas tikai auga galotnē, tāpēc katru gadu apgraizīti filodendri nezied. Tāpēc podā stāda vismaz divus trīs augus, tad vienu augu var apgriezt, izmantot galotni par spraudeni, bet pārējās divas uzziedēs.
- Ar galotnes spraudeņiem pavairo katarantes (Catharanthus). Tā kā katarantes zied no agra pavasara līdz vēlam rudenim, tad nogrieztajam galotnes spraudenim izplūc ziedus un to pumpurus. Ik pa laikam (reizi divos trijos gados) katarantes vajag atjaunot, jo daudzgadīgiem augiem apakšējie stumbri kļūst kaili, bez lapām.
- Gan Lieldienu kaktusus jeb ripsalidopšus (Ripsalidopsis), gan Ziemassvētku kaktusus jeb šlumbergeras (Schlumbergera) pavairo ar plakanajiem stumbra posmiem. Kā spraudeni var izmantot tikai vienu posmu vai vairākus, līdz pat 5 – 7 un vēl vairāk. Spraudeņus liek skābas kūdras substrātā, ko uztur valgu, nevis pārmērīgi mitru, citādi tie slikti sakņojas, savīst, iegūst violeti brūnu nokrāsu vai sapūst.
- Kaktusiem, daudzām mamilāriju sugām var noņemt odziņas, kurās atrodas labi dīgstošas sēklas (no pagājušā gada ziediem). Sēklas attīra no augļa apvalka un sēj uz augsnes, tās dīgst gaismā, tātad sēklas neapsedz ar substrātu.
- Viengadīgās, bagātīgi ziedošās kalceolārijas (Calceolaria) var stādīt kopā ar citiem augiem balkonkastēs, ko izvieto no vēja un lietus aizsargātās vietās. Noziedējušie, interesantie maciņa formas ziedi jāizplūc. Tas palīdzēs uzplaukt pat sīkākajam ziediņam. Ja kalceolārijas audzē gaišās, ne pārāk siltās telpās, tās zied vairākus mēnešus. Nevajag pārlaistīt, jo ilgstošā slapjumā tās cieš no hlorozes.