/nginx/o/2018/07/13/8947685t1h1a50.jpg)
Jautājums: Vēlos iestiklot sava dzīvokļa lodžiju 119. sērijas daudzdzīvokļu namā. Kādi dokumenti nepieciešami, kur tie jāiesniedz, lai saskaņotu lodžijas iestiklošanu? Plānoju izmantot bezrāmju iestiklošanas tehnoloģiju, kas nemaina nama fasādes izskatu.
Atbilde: Balkona vai lodžijas aizstiklošana nozīmē pārmaiņas ēkas fasādes izskatā — tiek ievietots stikls. Tādos gadījumos ir vajadzīgs projekts, kas jāsaskaņo būvvaldē. Ja mājā jau ir kāda lodžija iestiklota un tas izdarīts pēc projekta izstrādāšanas un saskaņošanas, arī pārējiem vajadzēs stiklot līdzīgi. Namīpašniekam vai apsaimniekotājam jau varētu būt visa nama balkonu, lodžiju stiklošanas vienots projekts. Iedzīvotājam par to vajadzētu painteresēties, pirms viņš ķeras pie stiklošanas lietu kārtošanas.
Kā skaidro Domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Marija Ābeltiņa, par balkonu un lodžiju stiklošanu, siltināšanu un citādām ēkas fasādes pārmaiņām atbildīgs ir namīpašnieks, konkrētā dzīvokļa īpašnieks vai apsaimniekotājs. Vispirms jāiesniedz būvvaldē būvniecības iesniegums — uzskaites karte, ko var aizpildīt Pilsētas attīstības departamenta Klientu apkalpošanas centrā. Pēc tam jāsaņem plānošanas un arhitektūras uzdevums un jāveic nepieciešamie saskaņojumi ar dažādām institūcijām (piemēram, VUGD) un jāizstrādā aizstiklošanas tehniskais projekts. Tad jāizņem būvatļauja darbu veikšanai, un varēs sākt stiklošanu. Pabeidzot šos darbus, objekts jānodod ekspluatācijā. Tad stiklošanas darbi būs likumīgi. Ja tas viss nebūs izdarīts, nebūs saņemta būvatļauja, būvinspektori dzīvokļa saimnieka iniciatīvu var uzskatīt par patvaļīgu fasādes pārmaiņu veikšanu. Par to saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 152. pantu var saņemt naudassodu — fiziskām personām Ls 50–500.
***
Informācija
Par balkonu, lodžiju stiklošanas jautājumiem var interesēties Pilsētas attīstības departamenta klientu apkalpošanas centrā Amatu ielā 4, tālr. 7105800 vai 7012889.