/nginx/o/2018/07/13/8907646t1ha18d.jpg)
Pēc pirmās daļas izlasīšanas lielākajai daļai lasītāju dzīvokļa remonta process vairs neasociējas ar kaut kādu stihisku nelaimi. Iepriekšējā reizē runājām par dažādiem āķīšiem, kas jāapzinās, kad izvēlamies cilvēku vai firmu, kam uzticēt sava mitekļa remontu.
Tiem, kuri raksta sākumu nav lasījuši, iesakām to izdarīt, bet atkārtošanai sniegšu materiāla pirmajā daļā minētos padomus.
- Nekad necentieties noskaidrot remonta izmaksas pa telefonu.
- Lielos pārplānošanas gadījumos apakšuzņēmējam jāpiedāvā arī būvgružu izvešanas pakalpojums.
- Netiecieties pēc lētuma. Visiem darbiem jābūt veiktiem saskaņā ar attiecīgās tehnoloģijas prasībām.
Darbu izmaksas
Pat vispieredzējušākais speciālists nevar līdz pēdējam santīmam precīzi izskaitļot visas remontdarbu izmaksas, jo darbu veikšanas gaitā var rasties neparedzētas situācijas. (Tāpēc pat tiek ieplānotas šādas neparedzētas izmaksas, kas vajadzības gadījumā ļauj darbu uzņēmējam operatīvi reaģēt, bet to neizlietošanas gadījumā summa paliek pasūtītāja rēķinā.)
Piemēram, tiek noplēstas vecās tapetes, bet tur apakšā plaisa pa pussienu, no kuras tarakāni birtin birst. Vai arī - noņēmāt linoleju, bet melnais segums tāds, it kā dzīvoklī būtu dzīvojuši ziloņi. Šādus piemērus varētu minēt simtiem, tādēļ nerēķinieties, ka jūsu izdevumi aprobežosies ar to apjomu, kas bija norādīts iepriekšējo aprēķinu tāmē.
Tādēļ secinājums: jau iepriekš aprēķiniet savus spēkus, pareizāk sakot - maciņa biezumu, reizēm ir vērts nogaidīt, jo jebkura pārtaisīšana var novest vēl pie lielākiem tēriņiem, un ilgi gaidītais remonts patiešām izvērtīsies par «stihisku nelaimi».
Sastādot preventīvo tāmi, pievērsiet uzmanību darbu veikšanas termiņiem un izmaksām. Darbu veikšanas laiks nevar būt mazāks, kā to prasa tehnoloģija un izmantojamie instrumenti. Jūsu meistars jau var mazliet pablēdīties un skrūves, ko paredzēts skrūvēt ar rokas skrūvgriezi, ieskrūvēs ar aizlienētu Bosh agregātu. Tas nav sliktākais variants, bēdīgāk būtu, ja tās skrūves skrūvēšanas vietā tiktu sadzītas ar āmuru.
Darbu secība
Darba gaitā jāveic pastāvīga kontrole, īpaši slēpto darbu gaitā, kurus vēlāk būs grūti pārbaudīt: apmešanas darbi, sienu gruntēšana, melnas grīdas izveide utt..
Tad, kad esat tikuši skaidrībā ar pārplānošanu (atcerieties, ka pastāv Būvnoteikumi un attiecīgs saskaņošanas cikls!), ieteicams sākt ar ieejas durvīm. Tikai pēc tam vajadzētu nodarboties ar lieko šķērssienu nojaukšanu un jaunu veidošanu, kā arī ar iekšējo durvju ierīkošanu un logu nomaiņu.
Padoms. Starpsienām vislabāk ieteicams izmantot ķieģeli, īpaši starp vannas istabu un virtuvi, kur vēlāk var piestiprināt piekarināmos plauktus.
Arī skaņas izolācija šādām sienām ir labāka nekā ģipškartonam (reģipsim). Ģipškartonu izdevīgi izmantot priekštelpai un guļamistabai, izmantojot skaņas izolācijas materiālus. Tas ir izdevīgi izmantojams istabu dekoratīvo elementu, piemēram arku, veidošanai, bet nav ieteicams koridorā, jo, pārvietojot mēbeles, koridora sienas bieži tiek «traumētas».
Jāatceras, ka nesošajās sienās durvju atveri bez papildu stiprinājumiem nedrīkst veidot platāku par 1,2 m. Pretējā gadījumā būs jāizmanto speciālas metāla stiprinošas konstrukcijas, kas prasa saskaņošanu (un veselu čupu oficiālu parakstu un zīmogu).
Pēc dzīvokļa pārplānošanas pamatdarbiem nākamie ir ūdensvada un kanalizācijas cauruļu izvilkšana. Ja plānots, tad arī kondicionēšanas un apkures tīklu ierīkošana. Jebkurā gadījumā apkures sistēmu šādā nopietnā rekonstrukcijā ieteicams nomainīt.
Padoms. Visas caurules ieteicams mainīt no sienas otras puses (ja tas nepieciešams). Labāk vienreiz vienoties ar kaimiņiem nekā pēc tam sagaidīt nepatīkamus pārsteigumus no sarūsējušajām caurulēm. Caurules, pats par sevi saprotams, jāizvēlas kvalitatīvas un ilggadīgas, turklāt šobrīd to izvēle ir vairāk nekā pietiekama.
Paralēli ar cauruļu izvilkšanu var veikt elektrotīkla izveidi. Tāpat kā vecās caurules, arī senču alumīnija strāvas vadi var ar laiku parādīt savu raksturu. Tādēļ vislabāk izvilkt jaunu vara vadu tīklu, kas pie tam iepakots pretuguns aizsargapvalkā. Tai pat laikā uzreiz būtu jāpadomā par telefona, signalizācijas, TV, interneta utt. kabeļu ierīkošanu. Pārdomājiet par iespējamām pārmaiņām dzīvokļa iekārtojumā ierīkojiet rezerves strāvas un sakaru vadu rozetes. Par lieku nebūs ierīkot telefona rozeti arī guļamistabā.
Padoms. Dzīvokļa elektroapgādi vēlams nodrošināt caur vairākiem automātiskajiem paketslēdžiem. Enerģijas slodzi vajadzētu sadalīt šādi: apgaisme, rozetes, virtuve un vannas istaba, kondicionētājs. Tas novērsīs pārslodzi un atvieglos elektrotīkla apkalpi. Pēc elektromontāžas un santehnikas darbiem var ķerties pie apmešanas darbiem. Bet par to gan nākamreiz.