Otrkārt, tāpēc, ka tieši tagad sākas viņu dzīves mierīgais posms, tā sauktā platforma. «Kāpumā» līdz šai robežai uzkrāta manta, izglītība, stāvoklis sabiedrībā, iegūta profesija, varbūt nodibināta ģimene, vārdu sakot, saprātīgi cilvēki ieguvuši visu, kā esamību varēs baudīt līdz sirmam vecumam.
Atceros, kad paši bijām pusaudži, savā starpā spriedām: «Ārprāts, viņa jau ir veca, viņai ir trīsdesmit pieci gadi!» Vēlāk savukārt vecākā paaudze aizrādīja: «Tu vairs nevari valkāt tik īsus svārkus, tev jau divdesmit pieci, neesi nekāda jaunā.» Tiesa, viņu laikos jaunība bija īsa un strauja, tāpēc arī māmiņas savām trīsdesmitgadīgajām pie vīra neizgājušajām meitām vairs neprasa: «Kad tad tu beidzot atradīsi puisi un apprecēsies?», bet... «Zini, tev vajadzētu bērnu, tagad jau ir visādas spermas bankas...»
Bet ko par to domā paši 30–40 gadu vecie?
Ka vistraģiskākais vecums ir ap 18. Tajā atpakaļ var gribēt tikai tie, kam jau iestājusies selektīvā amnēzija: kas neatceras, cik saspīlēti jutās, nespējot uzrunāt meiteni vai puisi, kurš iepaticies, kāda traģēdija bija pumpa uz deguna, cik grūti bija cīnīties pret vecāku tikumisko moralizēšanu un sludināšanu un draudiem nepabalstīt ar naudu, kāda dilemma bija — zaudēt vai pietaupīt nevainību, cik neveikls bija sekss un kā pārpratumi attiecībās radās bezmaz vai no zila gaisa.