Arhibīskaps Jānis Vanags un LELB vadība jau iepriekš paudusi savu nostāju šajā jautājumā un, nevarēdama samierināties ar savas ietekmes trūkumu šo notikumu gaitā, nolēma sākt visu dievkalpojumā piedalījušos mācītāju vajāšanu — izmantojot padomju laikā pieņemtas metodes, lēma šo jautājumu aiz slēgtām durvīm. Rīgas Reformātu brāļu evaņģēliski luteriskā draudze toreiz aktīvi iejaucās, un lēmuma pieņemšana tika atlikta un ierosināta izmeklēšana par faktiem, kas jau toreiz visiem bija zināmi. Tam sekoja LELB Kapitula lēmums, ka mācītājiem Jurim Cālītim un Varim Bogdānovam tiks dota iespēja — tiks sastādīts dokuments, kas viņiem jāparaksta līdz šodienai, 16. novembrim. Sākotnēji tika skaidrots, ka tā būs mācītāju iespēja skaidrot sabiedrībai, kādēļ viņi piedalījušies šajā dievkalpojumā. Tomēr LELB Kapitula sastādītais dokuments līdzinās Staļina laika praksei ar apsūdzības uzrādīšanu un atzīšanos uzrādītajos pārkāpumos, vienlaikus mācītāji tika aicināti apliecināt pazemīgu pakļaušanos LELB varai un nozīmētajai kārtībai.
Gan Cālītis, gan Bogdānovs uzskata, ka tas nesniedz skaidrojumu viņu dalībai šajā pasākumā, bet gan ačgārnā veidā tiek traktēti notikumi, kas saistīti ar šo pasākumu. Cālītis un Bogdānovs sniedza savus rakstveida skaidrojumus, jo tādējādi viņi paši vēlas uzņemties atbildību par savu rīcību. LELB vadībai šāda mācītāju rīcība bija nepieņemama.
Papildus notikumiem, kas saistīti ar šā gada 23. jūlijā notikušo, LELB vadība bija ausīga uz citu vainīgo mācītāju «pārkāpumu» uzmeklēšanu. Tā par pamatu ņemot TV3 raidījuma «Bez tabu» sižetu par Sun Mjung Mūna viesošanos Latvijā, LELB vadība izdarīja pieņēmumu, ka mācītājs Cālītis nolēmis atstāt kristietību un kļuvis par Mūna sekotāju.