Šodienas redaktors:
Marina Latiševa
Iesūti ziņu!

Spānijas princesei Letīcijai piedzimusi meitiņa

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: AFI/EPA

Spānijas kroņprincim Felipem un princesei Letīcijai agrā pirmdienas rītā piedzimusi meitiņa, paziņoja Spānijas karaļnams.

3,5 kilogramus smagajai princesei dots Leonoras vārds.

Viens no ārstiem žurnālistiem sacīja, ka mazulis pasaulē nācis ar ķeizargriezienu, jo dzemdības nav noritējušas kā paredzēts. Spānijas karaļnams informēja, ka māte un mazulis jūtas labi.

«Tā ir visskaistākā lieta, kas var notikt cilvēka dzīvē,» žurnālistiem sacīja Felipe, kas bija klāt dzemdībās.

33 gadus vecā princese Letīcija slimnīcā tika nogādāta svētdienas vakarā, divas nedēļas pirms paredzētā termiņa. Aptuveni pēc septiņām stundām Spānijas karaļnams paziņoja par jaunās princeses piedzimšanu.

Savu sievu uz luksusa Madrides klīniku pavadīja princis Felipe, izraisot fotogrāfu un žurnālistu pulcēšanos pie slimnīcas.

Jaundzimusī meitene ir pāra pirmais bērns, un viņi agrāk sacīja, ka izvēlējušies līdz dzemdībām neuzzināt, vai gaidāmais mazulis ir meitene vai puika.

Bijusī televīzijas diktore Letīcija Ortisa — vienkāršās tautas pārstāve un turklāt šķirtene — ar Spānijas kroņprinci Felipi salaulājās 2004. gada maijā.

Jaundzimusī meitene var kļūt par pirmo spāņu princesi, kurai ir tādas pašas tiesības uz troni kā puikam. Spānijas valdība plāno mainīt likumus, kas nosaka, ka troņa mantošanā priekšroka tiek dota zēnam. Šīs reformas katolisko Spāniju ierindotu Eiropas visliberālāko monarhiju vidū līdz ar Nīderlandi, Norvēģiju un Beļģiju, kas ieviesušas dzimuma vienlīdzību troņa mantošanā. Pirmā valsts, kas šādu reformu ieviesa 1980. gadā, bija Zviedrija.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu